DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL: “Varlığımızı ve Gücümüzü Kanıtladık”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL yerel seçimler sonrasında oluşan sonuçları değerlendirdi. Parti Genel Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen AKSAKAL, “Demokratik Sol Parti olarak herhangi bir ittifak organizasyonu içinde yer almadan tek başına katıldığımız bu seçimlerde DSP’nin varlığını ve gücünü kanıtladığımıza inanıyoruz.” dedi. AKSAKAL sözlerini şöyle sürdürdü:

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri, üzücü birkaç olayın dışında ülke genelinde huzur ve güven içinde tamamlanmıştır.

Öncelikle seçimleri kazanan her partiye mensup Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerini kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Demokratik Sol Parti olarak herhangi bir ittifak organizasyonu içinde yer almadan tek başına katıldığımız bu seçimlerde DSP’nin varlığını ve gücünü kanıtladığımıza inanıyoruz.

Türkiye genelinde Antalya/Kemer, Tekirdağ/Marmaraereğlisi ve Eskişehir/Mihalıççık ilçeleri ile Erzincan/Merkez-Çağlayan, Yozgat/Sorgun-Bahadın ve Sivas/Gemerek-Çepni Belde Belediye Başkanlıkları ile bir çok yerde Belediye Meclisi Üyeliklerini kazanmış bulunuyoruz.

Seçim kampanyalarının eşit şartlarda yürütülmediğini, hazine yardımı alan partilerin ve özellikle iktidar partisinin kendi kurumsal olanakları yanında devletin tüm olanaklarını da sonuna kadar kullandığını, medya organlarının ise sadece tâbi oldukları ittifak yapılarına hizmet ettikleri göz önüne alınırsa elde edilen başarının geçmiş yıllara kıyasla azımsanmayacak bir düzeye taşındığı aşikardır.

Seçim sonuçları,  Demokratik Sol Partiyi güçsüz göstermek isteyenlere halkımız tarafından verilmiş en güzel yanıtı içermektedir.

Şüphesiz ki parti yönetimi olarak bu oranı yetersiz buluyor ve siyasal açıdan kendimize gerekli dersleri çıkarıyoruz. Ancak bu oy oranı bile DSP’nin Türk siyasal yaşamındaki önemini bir kez daha göstermiştir.

Üstelik bu sonuçlar ülke genelinde DSP aleyhine estirilmeye çalışılan olumsuz rüzgârlara, fiziksel saldırılara ve haksızlıklara rağmen alınmış, adaylarımızın kendi mütevazı olanaklarıyla bu sonuçlara ulaşılmıştır.

Hangi sonuç olursa olsun, üstün bir gayretle çalışan tüm örgütlerimize ve partililerimize, DSP’ye ve DSP adaylarına güvenerek oy veren tüm yurttaşlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

DSP, kuruluş ilkelerinden sapmadan Atatürk’ün “Tam Bağımsız Türkiye” ideali yolunda, Cumhuriyet’in değerlerine bağlı kalarak, Ecevit’in “İnsanca ve hakça bir düzen” anlayışıyla ve tüm gücüyle 2023 seçimlerine bugünden itibaren süratle hazırlanacaktır.

 

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal Haftalık Basın Toplantısında Gündemi Değerlendirdi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke ve dünya gündemini …