DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL: “ÖZKÖK NE DİYOR?”

Geçtiğimiz günlerde Eski Genel Kurmay Başkanı Hilmi ÖZKÖK’ün FETÖ terör örgütü ile ilgili yaptığı açıklamalar hakkında DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL değerlendirmede bulundu.

AKSAKAL; “Eski Genel Kurmay Başkanı Hilmi ÖZKÖK’ün “15 Temmuz’dan önce Fethullahçı olmak suç değildi” açıklaması özü itibariyle bir mesaj niteliği taşımaktadır. Yani ÖZKÖK kısaca, “beni bu konuda suçlar ve yargılamaya kalkarsanız konu sadece benimle sınırlı kalmaz” demek istiyor.

Dolayısıyla Hilmi ÖZKÖK ne dediğinin ya farkında değil, ya da bir yerlere örtülü olarak gözdağı vermektedir.

100 yıl önce Mustafa Kemal ATATÜRK ve asil Türk Milletinin öncülüğünde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilân edilen lâik, demokratik Cumhuriyet rejiminin  karşısında eski Osmanlıcılık hayalleriyle yanıp tutuşan, dîni değerleri devlet yönetiminde esas kılma gayretinde gizli ya da açıkça faaliyet içerisinde olan yapıların adının ne olduğu değil, niyetinin ne olduğu önemlidir.

Lâik Cumhuriyet rejimine karşı örgütlenmek ve bu doğrultuda çalışmalar yapmak adı ne olursa olsun ceza yasalarımıza göre suçtur!

FETÖ yapılanmasının 50 yıldır kurgulandığı ve nihayetinde 15 Temmuz darbe girişimiyle eyleme geçtiği bir süreci yok sayıp, bunun da suç olmadığını söylemek en hafif deyimiyle suça ve suçluya yataklık yapmaktır.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …