DSP Genel Başkanı AKSAKAL: “Katmerli Bir Teokratik Yaşam Dayatılıyor!”

Demokratik Sol Parti Genel Merkezinde Ramazan Bayramı sebebiyle bayramlaşma programı vardı.

Genel Başkan sayın Önder AKSAKAL partililerle ve yurttaşlarla DSP Genel Merkezinde bayramlaştı.

AKSAKAL yaptığı konuşmada, “Ramazan bayramı Müslümanların bir ay süren oruç ibadetinden sonra kutladığı, kardeşliğin, dostluğun, birlik ve beraberliklerin pekiştirildiği önemli günlerden biridir. Demokratik Sol Partililer olarak bugün burada sizlerle bu duygularımızı paylaşmanın kıvancını yaşıyorum.

Ülkemiz son onbeş yıldır bir bilinmeze doğru hızla sürükleniyor. Her fırsatta söylediğimiz gibi devleti yönetenlerin ekonomi politikaları, üretimin artırılması yerine “borçlanma” üzerine.. “rant” üzerine kurgulaması bizi milletçe her geçen gün biraz daha bataklığa sürüklemektedir.

Bir yıl önce yaşadığımız başarısız darbe girişimini bahane ederek, bir anayasa değişikliğini gündeme getiren ve daha katmerli bir teokratik yaşamı Türk milletine dayatan iktidar ile bu girişimleri çeşitli boyutlarda besleyen muhalefet partileri maalesef bu misyonlarını ara vermeden yerine getiriyorlar.

Ak Parti ve MHP eliyle icra edilen uygulamalara cansiperhane göğüs germesi gereken ana muhalefet partisi CHP ise Mecliste kaybettikleri adaleti yollarda ararken okullara zorunlu mescit uygulaması yürürlüğe konuldu. Bu Laik Cumhuriyete yönelik en kapsamlı saldırılardan biridir. Bu girişim  masumane bir olay değildir. Anayasa’ya açıkça aykırı olan bu yönetmeliğin iptali için yasal başvurularımızı en kısa zamanda yapacağız. Demokratik Sol Parti, programında inançlara saygılı lâiklik ilkesini ortaya koymuş, her inanç kesiminin devletin hiçbir zorlaması ile karşılaşmadan özgürce ibadetlerini ve inançlarını yaşamasını öngörmüştür. Okullarımız.. hele hele ilk öğretim düzeyindeki okullarımızı baskıcı bir zihniyetle körpe beyinlerin karartılmaya çalışıldığı yerler olmaktan çıkarmalıyız. Bu konuda en etkin mücadele elbette meclisteki ana muhalefet partisinden beklenir.” dedi.

Partiler arası bayramlaşmalarda DSP Genel Merkezinde konukları Genel Başkan Yardımcısı Uğur GÜREL  ve Müzeyyen OKUR ile Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Ziya AKTAŞ ağırladılar.

Yapılan ziyaretlerde sırasıyla, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adına Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk AKÇA, Merkez Karar Üyesi Kadir ŞEKERCi, MYK Üyesi Mesut ÇELİK, Vatan Partisi (VP) adına Genel Başkan Yardımcısı Tülin UYGUR, Sosyal İlişkiler Sorumlusu Gonca KAYABEKMAN, Gençlik İl Sekreteri Yasin MERT, Demokrat Parti (DP) adına Genel Başkan Yardımcısı Gürhan ERYOL, Genel Merkez Gençlik Kolları Üyesi Adem BÖLÜKBAŞ, Ankara İl Başkanı Bahadır ULUSOY, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adına Genel Sekreter ve İzmir Milletvekili Kâmil Okyay SINDIR, Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin DUDU, Gençlik Kolları MYK Üyesi Kemal GÜNERİ, Büyük Birlik Partisi (BBP) adına Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet KARACA, Genel Başkan Yardımcısı Ünsal KARABULUT, MKYK Üyesi Cihan ÖKDEN, Halkların Demokrasi Partisi (HDP) adına İzmir Milletvekili Müslüm DOĞAN, Parti Meclisi Üyeleri Yeliz YILDIRIM ve Orhan CEBİR, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) adına TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Ahmet GÜNDOĞDU, Kadın Kolları MYK Üyesi Sevgi ÇEVİKASLAN, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Esne ÖZBAY, Saadet Partisi (SP) adına Genel Başkan Yardımcısı Atik AĞDAĞ, Ankara İl Başkanı Fatih BEYAZIT yer aldılar.

DSP adına ziyaretleri ise, Genel Başkan Yardımcıları Hasan UĞURTÜRK, İbrahim YUMUŞAK, Mali İşler Başkan Yardımcısı ve PM Üyesi Erdinç ÖZDİL, Örgüt Kurulu Başkan Yardımcıları ve PM Üyeleri Hikmet AYDEMİR ve Nursel KIZILIRMAK gerçekleştirdiler.

Ziyaretlerde ülkede yaşanan iç ve dış gelişmeler, ekonomi, terör ve bölge sorunları konularında fikir alışverişleri yapıldı. [tie_slideshow]

[tie_slide] Slide 1 |  [/tie_slide]

[tie_slide] Slide 2 |  [/tie_slide]

[tie_slide] Slide 3 | [/tie_slide]

[tie_slide] Slide 4 |  [/tie_slide]

[tie_slide] Slide 5 |  [/tie_slide]

[tie_slide] Slide 6 |  [/tie_slide]

[tie_slide] Slide 7 |  [/tie_slide]

[tie_slide] Slide 8 |  [/tie_slide]

[/tie_slideshow]