DUYURULAR

DSP Genel Başkan Yardımcısı Handan Toprak Benli’den İstifalar Konusunda Açıklama

Demokratik Sol Parti’den bazı il başkanlarının istifa ettikleri yönünde yapılan haberler konusuna DSP Basın, Yayın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Handan Toprak Benli açıklık getirdi.

Toprak Benli açıklamasında;

“Bazı haber kanallarında Demokratik Sol Parti’den bazı İl Başkanlarının istifa ettikleri ya da edecekleri yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

DSP’nin herhangi bir ittifaka katıldığı veya bunu bahane göstererek bu gibi istifaların olduğu doğru değildir.

Kasıtlı olarak algı oluşturulmaya yönelik “toplu istifa” yalanları üretilip bunun da bazı medya organlarında haber yaptırıldığı üzülerek görülmektedir.

Bir algı operasyonu ile haber merkezlerini ve dolayısıyla kamuoyunu yanıltan kişiler hakkında Partimiz gerekli inceleme ve araştırmaları yapmakta, parti üyesi olanlar için de Tüzüğümüzde belirtilen disiplin sürecini başlatmaktadır. Ayrıca gerçek dışı haber ve yorumlar konusunda da Hukuk İşleri Başkanlığımızca gerekli hukuki takip yapılacaktır.

Bilinmelidir ki; Demokratik Sol Parti 36 yıllık tecrübesiyle üç kez devlet yönetiminde sorumluluk üstlenmiş, Atatürk ilkeleri ve lâik Cumhuriyet değerlerinin sonsuza kadar yaşatılması konusundaki sarsılmaz inancıyla Onursal Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in açtığı yolda, örgütüyle ve halkımızla bütünleşmiş milliyetçi, vatansever, sol bir parti olarak, iktidar hedefiyle, azimle çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler

Demokratik Sol Parti 36’ncı Yaşını Kutladı.

Demokratik Sol Parti 36’ncı yaşını coşkuyla kutladı. Kutlama törenine birçok partili, parti genel başkanları, diğer …