DUYURULAR

Dr. Handan TOPRAK BENLİ: “ATATÜRK’e Sağlı – Sollu Saldırıyorlar!”

Son günlerde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK üzerinden bazı aşındırma stratejilerinin geliştirilmesi üzerine Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ bir açıklama yaptı. “ATATÜRK’e sağlı – sollu saldırıyorlar.” diyen Dr. Handan TOPRAK BENLİ şunları söyledi:
               Önce, AKP’li bir Öğretim üyesinin sosyal medya hesabı üzerinden, “Kemalizm bir virüstür.” sözleri, ardından CHP’li bir İl Başkanı’nın yaklaşık 1.5 saatlik konuşmasında Atatürk’e atfen üç kez “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullanması üzerine “Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?” sorusuna da,  “Kişilerin isimlerinden söz ederken belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum.” demeleri karşısında kendi partilerinden en küçük bir itiraz ve uyarı gelmemesi dikkatleri çekecek derecede önemlidir.
               Cumhuriyet rejiminin açık muhalifi duruşlarıyla Kemalizm’i bir “virüs” (!) olarak görenleri biliyor ve bunlarla mücadelemizi sürdürüyoruz. Ancak kendilerini “Atatürk’ün partisi” olarak adlandıranların öncelikle kendi kurucu değerinin adını anmaktan imtina etmesini de hayretle karşılıyoruz.
               ATATÜRK ve O’nun ilkelerine karşı gündeme getirilen bu sağlı – sollu saldırılar belli ki tek merkezden koordine edilmekte ve yönetilmektedir.
               “Türk milletinin atası” anlamına gelen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin oybirliği ile verilmiş ATATÜRK soyadını, kendince “alışkanlık” olarak tanımlayanlara Türk milleti asla alışmayacaktır! Bu tür tavırlar tek kelimeyle akıl ve vicdan tutulmasıdır.
               Üzülerek ifade etmek isterim ki buna sesiz kalanlar bundan sonra “Atatürk’ün partisiyiz” diyerek Türk Milletinin huzuruna çıkamazlar.

Diğer Haberler

DSP Başkanlık Kurulu 2021 Yılının İlk Toplantısını Gerçekleştirdi.

Demokratik Sol Parti Başkanlık Kurulu Genel Başkan Önder Aksakal başkanlığında Parti Genel Merkezinde toplandı. Yaşanan …