DUYURULAR

Demokratik Sol Parti İl Başkanları toplantısı gerçekleştirdi. “Türkiye’nin tek ihtiyacı dürüst, halkçı, vatansever ve milliyetçi bir sol partinin iktidarıdır. Yani DSP iktidarıdır!”

 

Demokratik Sol Parti İl Başkanları toplantısı gerçekleştirdi.

“Türkiye’nin tek ihtiyacı dürüst, halkçı, vatansever ve milliyetçi bir sol partinin iktidarıdır. Yani DSP iktidarıdır!”

Demokratik Sol Parti il başkanları toplantısı 05.11.2020 tarihinde saat 12.00’de genel merkez binası toplantı salonunda genel başkan Önder Aksakal başkanlığında yapıldı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal açılış konuşmasına merhum  başbakan ve Demokratik Sol Parti Kurucu ve Onursal Genel Başkanı Bülent Ecevit’i anarak başladı. Konuşmasında Türkiye’ de yaşanan siyasi süreçlere ilişkin ” Düne kadar din sömürüsüyle oy devşirip iktidarın bir kulpundan tutup dünyalıklarını yapanlar, bugün kendilerini hiç sağcı hissetmediklerinden, kendilerini muhafazakâr saymadıklarından bahsedebiliyorlar.”

Siyasi ve ekonomik rantı paylaşamayanlar, bugün birbirlerini her türlü ihanetle suçlayabiliyor, geçmişte birlikte yaptıklarını bir çırpıda olmamış gibi gösterebiliyorlar.”

“Bunun için yeni yeni partiler kuruyorlar. Büyük paralar harcıyorlar. Hangi kaynaktan, ne şekilde finanse ediliyorlar belli değil. Elbette kendileri de Allah var fukara değiller, ancak kişisel servetlerini bu yolda harcayacak kadar saf da değiller. Gün gelir, bunların da hesapları bir bir ortaya dökülür. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”açıklamalarında bulundu.

2023 yılında yapılacak olan seçimlere ilişkin çalışma planının oluşturulduğu toplantı “Bölgesinde ve dünyada güçlü bir Türkiye’nin tek ihtiyacı dürüst, halkçı, vatansever ve milliyetçi bir sol partinin iktidarıdır. Yani DSP iktidarıdır! kararlılığıyla son buldu.

Diğer Haberler

DSP Parti Meclisi Toplandı.

DSP Parti Meclisi, Genel Başkan Önder Aksakal başkanlığında bugün yapıldı. Toplantı Covid-19 tedbirleri kapsamında Parti …