DUYURULAR

Demokraside Birlik Vakfı DSP Genel Merkezi’ni Ziyaret Etti.

Demokraside Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet BOZDEMİR ve beraberindeki heyet Demokratik Sol Parti Genel Başkanı AKSAKAL’ı ziyaret etti.

Bozdemir; vakıf olarak amaçlarının: ‘demokratik ilkelerden hareketle, temel hak ve özgürlükleri geliştirmek, her türlü görüşün yazılı ve sözlü, güven içinde açıklanabilmesine imkan sağlamak, demokratik katılımı teşvik ederek, demokrasiyi bütün müesseseleri ile günlük hayata geçirmek ve böylece, demokrasi içinde milli birlik ve bütünlük anlayışını hakim kılmaktır.’ şeklinde aktardı.

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana demokrasinin geldiği nokta ve olması gereken demokrasi sistemi ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Bozdemir, Atatürk’ün Amasya tamiminde ifadesini bulan ‘milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ yaklaşımı ile demokrasi talebi oluşturalım. Demokrasiyi yaşamın her alanında uygulayabilelim. Bunu Sayın Genel Başkanımız sizlerle başaracağız. dedi. AKSAKAL, ‘Demokraside Birlik Vakfı olarak ziyaretinizin gerekçesi olan çabalarınızın elbette toplumsal yaşamın en önemli unsuru olan adil, eşit ve hakça yaşam arayışına önemli katkıları olacağına yürekten inanıyorum. Bugün geldiğimiz noktada, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına eriştiğimiz bir dönemde, hala demokrasi arayışımızı sürdürüyor olmamızın da üzerinde düşünmemiz gereken asıl konuların başında geldiğini belirtmek isterim.

DSP, Onursal Genel Başkanımız Bülent ECEVİT’in ismiyle özdeşleşmiş tam demokrasi, hakça paylaşım ve inançlara saygılı, laiklik ilkelerini kendisine temel ilke olarak benimsemiş bir parti olarak demokrasiyi ve demokratik yaşama dair her türlü olumlu katkıyı destekleyici bir görev saymıştır’ dedi.

Ardından, Demokraside Birlik Vakfı Genel Başkanı BOZDEMİR, DSP Genel Başkanı AKSAKAL’a ‘’Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporunu’’ takdim etti.

Sonraki Önceki
Slide 1 |
Slide 2 |  
Slide 3 |
Sonraki Önceki

Diğer Haberler

Demokratik Sol Parti 36’ncı Yaşını Kutladı.

Demokratik Sol Parti 36’ncı yaşını coşkuyla kutladı. Kutlama törenine birçok partili, parti genel başkanları, diğer …