Partimizden Haberler

DSP Kocaeli Milletvekili Adaylarından Muharrem Tebriği

Demokratik Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayları ve parti yönetimi Muharrem ayı nedeniyle Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şubesi yönetimini ziyaret etti.

Seçim çalışmalarını Kocaeli merkezinde ve ilçelerinde sürdüren Demokratik Sol Parti milletvekili adayları, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeyi de sürdürüyor.

CANLARLA BİR ARAYA GELDİLER

DSP Kocaeli Milletvekili adaylarından Meral Uçarı, Selman Gürpınar, Çetin Töngel ve İbrahim Ekşi, DSP İL Başkanı Hayati Özzeren ve il yöneticileri, Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi Başkanı Cengiz Duman ve Başkan Yardımcısı Aysel Ersoy tarafından karşılandı. Ziyarete dernek üyelerinden Sema Aşkın ve aynı zamanda Vartolular Derneği Başkanı Aşkın Yavuz da katıldı.

TERÖRE ORTAK KINAMA

Ülkede 7 Haziran seçimleri sonrası artan terör olaylarının da ele alındığı ziyarette her iki başkan Hayati Özzeren ve Cengiz Doğan, nereden gelirse gelsin teröre şiddetle karşı olduklarını belirtip bir kez daha kınadılar. Partililer ve dernek yöneticileri ziyaret sırasında 1 Kasım seçimlerini de değerlendirdi.

DSP Eskişehir Milletvekili Adaylarından Polise Destek ve Taziye Ziyareti

Demokratik Sol Parti Eskişehir milletvekili adayları, Eskişehir İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin’e destek ve taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, milletvekili adayları DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, Nejdet Yılmaz, Kadem Karaağaç, Hüdaver Bekler, Ertuğrul Cantürk ve Ahmet Şaktanlı katıldı.

DSP milletvekili adayları, makamında ziyaret ettikleri Emniyet Müdürü Mustafa Şahin’e, son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit olan polisler için hem taziyelerini ve hem de desteklerini bildirdiler.

Eskişehir İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin de, DSP heyetine destekleri ve taziye dileklerinden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

DSP Ankara Milletvekili Adayları ASİAD’ı Ziyaret Etti

DSP Ankara Milletvekili Adayları seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Ankara İl Başkanı Mustafa Ağar ve Milletvekili adayları Müzeyyen Okur, S.Tuba Kuyumcu Tavacı, Nursel Kızılırmak, Hikmet Aydemir, Günay Alçığır ve İbrahim Yumuşak, Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Eda Ersoy’u ziyaret etti.

ASİAD Başkanı Eda Ersoy ve yönetim kurulu üyeleri ASİAD’ın yapısı ve icraatlarıyla ilgili milletvekili adaylarını bilgilendirdi.

DSP Milletvekili Adayları, Demokratik Sol Parti’nin politikalarını, sanayiye ve sanayiciye bakış açısını ve ilerleyen süreçte bu alanda yapılması gereken yatırımlarla ilgili düşüncelerini paylaştı.

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, DSP Milletvekili Adayları olarak sivil toplum örgüt ziyaretlerine devam edeceklerini söyledi.

DSP’de Partililerle Bayramlaşma

DSP’DE PARTİLERLE BAYRAMLAŞMA

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Önder Aksakal ile Genel Sekreter Yardımcısı Müzeyyen Okur Kurban Bayramı ziyaretleri çerçevesinde diğer parti temsilcilerini parti Genel Merkezinde ağırladı.

Sabah 09:00’dan itibaren, Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Halkların Demokrasi Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Hür Dava Partisi ve Büyük Birlik Partisi heyetlerini misafir eden DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Önder Aksakal, bayramların gerek Türk toplumunda gerekse İslam aleminde apayrı bir yeri olduğunu, kardeşlik ve sevinç duygularının vücut bulduğu günler olduğunu belirterek gelen parti temsilcileri nezdinde o partilerin tüm seçmenlerinin bayramlarını tebrik etti.

01 Kasım seçimlerinin ülkemiz için bir dönüm noktası olacağını, huzursuzlukların, kavganın ve anlaşmazlıkların artık bir son bulması gerektiğini, 07 Haziran seçimlerinden sonra parlamentonun bir hükümet kuramamasının demokrasi ayıbı sayılması gerektiğini, bu seçimden sonra seçmenin verdiği mesajın karşılığının mutlaka yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

Demokrasinin en önemli kuralının halkın tam olarak temsili olduğunu dile getiren Aksakal, partilerin önündeki barajların kaldırıldığı, güvenli ve huzur içinde bir seçim dönemi geçirilmesi temennisinde bulundu.

DSP 26.Dönem Milletvekilliği Aday Listesi

DSP, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimde Yüksek Seçim Kurulu’na teslim ettiği milletvekili listesi

DEMOKRATİK SOL PARTİ

26.Dönem Milletvekilliği Adayları

ADANA

1 YASAR SEVİK – MALİ MÜŞAVİR

2 YÜKSEL CAN MENGÜÇ – BAĞIMSIZ DENETÇİ

3 REMZİ ZEREN – EMEKLİ

4 TÜLAY AKSU – EV HANIMI

5 İLKAY BULDU – SERBEST

6 İSMET ÖZCAN – EMEKLİ

7 AYSENUR MELİS ÖRGEN – HALKLA İLİŞKİLER

8 CUMALİ GÜMÜS – SERBEST

9 AYHAN ÖZÜSAĞLAM – EMEKLİ

10 CUMALİ BARAN – TEKNİSYEN

11 ALİ SARDASLAR – SERBEST

12 SERİFE AKKURT – ÇİFTÇİ

13 MUSTAFA YILMAZ – SERBEST

14 SEFA AĞIZLIYÜZ – ÇİFTÇİ

ADIYAMAN

1 ZEKİ BOYRAZ – EMEKLİ MEMUR

2 ÜZEYİR YILDIRIM – ESNAF

3 İBRAHİM DURMAZ – ESNAF

4 UĞUR BİLİR – SERBEST

5 BÜLENT SARMAK – EMEKLİ

AFYONKARAHİSAR

1 ŞERAFETTİN ERDİNÇ ÖZDİL – MALİ MÜŞAVİR

2 MURAT KARANFİL – İŞÇİ

3 TANER KUTLU – MİMAR

4 MAHMUT BAYRAM – ZİRAAT TEKNİKERİ

5 ERHAN DEMİR – SERBEST

AĞRI

1 YADİKAR BENLİ – İNSAAT

2 HAKAN BULDU – SERBEST

3 HASAN ÖZMEN – MUHASEBECİ

4 HAKAN DEMİR – EMEKLİ

AMASYA

1 HÜSEYİN YAYLICIOĞLU – SERBEST

2 AHMET HİDAYET BEKTAS – MALİ MÜŞAVİR

3 MUSTAFA KEMAL BİNİCİ – SERBEST

ANKARA 1.BÖLGE

1 HASAN ERÇELEBİ – ÖĞRETİM ÜYESİ

2 MEHMET NECATİ UTKAN – BÜYÜKELÇİ

3 HASAN UĞURTÜRK – TEKNİKER

4 İBRAHİM HALİL YUMUSAK – YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR

5 SIDIKA TUBA KUYUMCU TAVACI – MEDYA PLANLAMA YÖNETİMİ

6 HAKAN ALAN – SERBEST

7 OSMAN ÇALISKAN – ÜNİVERSİTE

8 KUBİLAY ÇEPE – EMEKLİ

9 EMİNE GÜZİN KIRAN – EMEKLİ

10 NESE TANATMIS – MADEN MÜHENDİSİ

11 SERHAD KARALÜK – SERBEST

12 BARIS SELVİ – MUHASEBECİ

13 TÜLAY KANDEMİR – MUHASEBECİ

14 HASAN KAYA – ASTSUBAY

15 SATI GENÇAY – İŞÇİ

16 AYSE BÖLÜKBASI – MUHASEBECİ

17 PINAR GÜNAYDIN – GIDA MÜHENDİSİ

18 ABDULCELİL OLGAÇ – LABORANT

ANKARA 2.BÖLGE

1 MÜZEYYEN OKUR – ÖĞRETMEN

2 HİKMET AYDEMİR – MUHASEBECİ

3 GÜNAY ALÇIĞIR – VETERİNER

4 NURSEL KIZILIRMAK – YÖNETİCİ

5 TUĞÇE TEKÇE – KAMU YÖNETİMİ

6 EREN KILIÇ – ESNAF

7 NAİL SERDAR – EMEKLİ

8 EMİN DEMİR – KİMYA MÜHENDİSİ

9 MÜZEYYEN DEMİRKAYA – EV HANIMI

10 HACI KEMAL KOÇER – MALİ MÜŞAVİR

11 YÜKSEL CEBE – EMEKLİ

12 SEYLA UYDAN – SERBEST

13 MEHMET ÖNDER – ÖĞRETMEN

14 EHTER SUİÇMEZ – SERBEST

ANTALYA

1 METİN OKTAY – EMEKLİ

2 AHMET ÇAKMAK – İŞLETMECİ

3 GÜLTEKİN ZORLU – İNSAAT MÜHENDİSİ

4 DEMET DASİK – TURİZMCİ

5 ZEYNEP ÇAKAL – İŞLETMECİ

6 SABİHA YILMAZ – EV HANIMI

7 TARIK DOĞAN – TEKNİKER

8 BÜNYAMİN SÖYLEMEZ – İNSAATÇI

9 MERAL ER – MALİ MÜŞAVİR

10 MELAHAT ÜNER – MALİ MÜŞAVİR

11 METİN ÖZYURT – TİCARET

12 EKREM BOZKURT – BİLGİ-İSLEM

13 EKREM OĞUL – BİLGİSAYARCI

14 ERDOĞAN ER – SERBEST

ARTVİN

1 NİHAT USTA – İNSAATÇI

2 METE KARA – İŞÇİ

AYDIN

1 CAN KARABULUT – GAZETECİ

2 ZİYA KESKİN – İŞLETMECİ

3 HAYRULLAH SUSAR – ESNAF

4 KEMAL CEM PÜLTEN – GAZETECİ

5 SEVİNÇ ARIKAN – EV HANIMI

6 BÜLENT CÜNLÜ – SERBEST

7 MAKBULE TOPCU – EV HANIMI

BALIKESİR

1 ÖNDER İRİCE – EMEKLİ

2 YUNUS EMRE ERGAMALIOĞLU – TV PROGRAMCISI

3 HASAN ATMACA – TURİZM

4 HALİL İBRAHİM KİLCİ – EMEKLİ

5 MURAT ÖZCAN – SERBEST

6 OKAN ÜNALIR – AHÇI

7 DİLEK YAZICILAR – EV HANIMI

8 HÜSEYİN BAYRAM – EMEKLİ ÖĞRETMEN

BİLECİK

1 YAKUP KALMUK – ESNAF

2 GÜLDANE ABAY – EV

BİNGÖL

1 ABDULKERİM ÖZDEMİR – EMEKLİ

2 ÜMİT AYHAN – ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ

3 HÜSEYİN KADIOĞLU – EMEKLİ ÖĞRETMEN

BİTLİS

1 ORHAN YESİLYURT – EMEKLİ

2 ORHAN ERTEN – ÇİLİNGİR

3 DEVRİM SARI – EMEKLİ

BOLU

1 NURHAN BASOĞLU – İŞ ADAMI

2 DİDEM GÜNAYDIN – EV

3 AYHAN DURSUN – İŞÇİ

BURDUR

1 TEOMAN TOYMAN – VETERİNER

2 ALAETTİN KAYA – İŞÇİ

3 CAFER CEYLAN – EMEKLİ

BURSA

1 HÜSEYİN KUL – SANAYİCİ

2 AHMET MURAT ÖZBİLGE – EKONOMİST

3 NURİ UZEL – MALİ MÜŞAVİR

4 HİLMİ KÜÇÜK – ORMAN MÜHENDİSİ

5 NECMETTİN SENGÜL – İŞ VE YEREL YÖNETİM UZMANI

6 GÜLDEREN ÖZDEMİR – EMLAKÇI

7 FATİH DÜNDAR GÜREL – DOKTOR

8 AHMET OLCAY AKINCI – BÜRO YÖNETİCİSİ

9 RAMAZAN HALAÇ – EMEKLİ

10 NİLAY ASLAN – İNSAN KAYNAKLARI UZMANI

11 MEFAİL POR – TEKNİSYEN

12 CEVDET SÜNGER – EMEKLİ

13 NİHAT YÜKSELEN – MUHASEBECİ

14 CEVAT ERKUL – HAYVANCILIK

15 MURAT SAĞDUYU – İNSAAT MÜHENDİSİ

16 NURGÜL YALIN – SERBEST

17 DAVUT GÜRCAN – SERBEST

18 MUHSİN USANMAZ – EMEKLİ

ÇANAKKALE

1 UFUK CANKAYA – GENEL MÜDÜR

2 GÜRLER ÇETİN – ESNAF

3 AYDENİZ TASOVA – SERBEST

4 ALİ AYDEMİR – İŞÇİ

ÇANKIRI

1 NAMIK KAYA – TEKNİSYEN

2 MUTLU KEMERHAN – KUAFÖR

ÇORUM

1 EJDER ONURSAL – İŞLETMECİ

2 RECEP KESER – EMEKLİ

3 TARIK KOÇ – EMEKLİ ÖĞRETMEN

4 MEVLÜT OCAK – TİCARET

DENİZLİ

1 SEVGİ KIYAK – HEMSİRE

2 VOLKAN ÇOBANOĞLU – BANKACI

3 ABDÜLBAKİ YILDIZ – ESNAF

4 NURİ YASİN MERCAN – ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

5 SÜLEYMAN ÖZGE – İŞÇİ

6 AHMET UYSAL – EMEKLİ

7 ENDER ÖZKAN – GÜMRÜK MÜŞAVİRİ

DİYARBAKIR

1 ALİ ARTUN – İŞ ADAMI

2 ABDULVAHAP AYKAÇ – İŞ ADAMI

3 YAHYA ADİK – İŞ ADAMI

4 MUSTAFA ÖZAY – TEKNİKER

5 ALİ YUSUF ERASLAN – ÖZEL GÜVENLİK

6 NECATİ SEYHOĞLU – TEKNİKER

7 MEHMET EROĞLU – ESNAF

8 HAFİZE YILDIRIM – EV HANIMI

9 SELİM TÜRKOĞLU – SERBEST

10 KADRİYE BULDU – MÜDÜR

11 HÜSEYİN TASKIN – ESNAF

EDİRNE

1 HÜSEYİN DERTOP – MALİ MÜŞAVİR

2 REMZİ ISIKTAN – EMEKLİ ÖĞRETMEN

3 METİN YILMAZ – EMEKLİ

ELAZIĞ

1 İLHAN BEKTAS – TURİZMCİ

2 ADİL DURDU – SERBEST

3 MEHMET GÜRBÜZ – GAZETECİ

4 UFUK BAĞAN – GAZETECİ

ERZİNCAN

1 MEHTAP SADİ – YÖNETİCİ ASİSTANI

2 ZİLFİKAR KARATAS – MALİ MÜŞAVİR

ERZURUM

1 RAMAZAN SOLMAZ – EMEKLİ

2 YAVUZ ERTÜRK – GAZETECİ

3 DİLEK DENGİZEK ERSANAL – YÖNETİCİ

4 İBRAHİM SEVİM – SERBEST

5 HANİFE NESLİHAN SARAÇOĞLU BAYKARA – EV HANIMI

6 SENEM GÜRBÜZ – EV HANIMI

ESKİŞEHİR

1 DİLARA TAMBOVA – SERBEST

2 RAGIP CENGİZ – MALİ MÜŞAVİR

3 HÜDAVER BEKLER – ESNAF

4 ERTUĞRUL CANTÜRK – EMEKLİ

5 AHMET SAKTANLI – EMEKLİ BANKACI

6 NECDET YILMAZ – ZİRAAT TEKNİKERİ

GAZİANTEP

1 ERCAN SAHAN – MALİ MÜŞAVİR

2 HASAN KAHRAMAN – SİGORTACI

3 REMZİ BÜYÜKNACAR – EMEKLİ

4 MUSTAFA İNCEARIK – ELEKTRİKÇİ

5 SABRİ GÜLOĞLU – SERBEST

6 ALİ TEZOSANIR – TEKNİKER

7 CEVDET OĞUZ – TEKNİSYEN

8 MEHMET METİN BALTA – EMEKLİ

9 AYDEMİR AYTAS – SERBEST

10 HÜSEYİN MERT TASKIN – İŞLETMECİ

11 RAMAZAN KILIÇ – SERBEST

12 KÖKSAL GÖK – EMEKLİ ÖĞRETMEN

GİRESUN

1 İBRAHİM SERDAR ORAL – İŞADAMI

2 HÜSEYİN SAYGILI – EMLAKÇI

3 RAMAZAN ÇATAL – SEBEST

4 ORHAN PATAN – ESNAF

GÜMÜSHANE

1 CİHAN YILMAZ – SERBEST

2 SONER ALPAT – İŞÇİ

HAKKARİ

1 TURGUT ALTINOK – EMEKLİ

2 SABAN TOPSAKAL – ESNAF

3 BARIS KAPDAN – SERBEST

HATAY

1 ALİ BIKMAZ – MUHASEBECİ

2 MUSTAFA KEMAL CANKILIÇ – DİPLOMAT

3 ÖZEN AKSAKAL ATALAY – EMEKLİ

4 SELAMİ GÖRDEBİL – ÇİFTÇİ

5 LEYLA CAN HAKLI – EV HANIMI

6 MUSTAFA KEMAL TEKİN – İKTİSATÇI

7 SİBEL KÜÇÜKKAPDAN – YÖNETİCİ

8 SERİFE AKKURT – ÇİFTÇİ

9 SEMAYE DEMİR – EV HANIMI

10 NERİMAN YILDIZSOY – EV KADINI

ISPARTA

1 ALİ RIZA YILMAZ – EMEKLİ

2 BAYRAM İSTANBUL – ESNAF

3 OSMAN ALPER KIZILTUĞ – SERBEST

4 KADİR UĞUR YILMAZ – SERBEST

MERSİN

1 EMRAH KÜÇÜKKAPDAN – İKTİSATÇI

2 LEVENT DAKİKA – MALİ MÜŞAVİR

3 TURGUT ÖZDEMİR – ESNAF

4 AYTEN SAHİN – KAMU YÖNETİMİ UZMANI

5 NAZAN AKTOLUN – EV HANIMI

6 MUHİTTİN OKTAR – EMEKLİ

7 DURMUS ALİ AK – ÇİFTÇİ

8 HÜSNÜ OKAN ÖZLÜ – SATIŞ DANIŞMANI

9 ZÜLBİYE AKARPINAR – YASAM KOÇU

10 ARİF ÇOKKUYKULU – MEKANİK USTASI

11 NURAN DALYAN – EV HANIMI

İSTANBUL 1. BÖLGE

1 MASUM TÜRKER – YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR

2 AYSE JALE AĞIRBAS – ANTROPOLOG

3 MUSTAFA ASLAN – TİCARET

4 ISIN AKBALA – TİCARET

5 MEHMET YASAR AHİ – MİMAR

6 CENGİZ SEPKİN – DOKTOR

7 HÜSEYİN EKİCİ – MALİ MÜŞAVİR

8 MERYEM TEKİN – EV HANIMI

9 MUSTAFA KETENCİ – MÜTEAHHİT

10 KENAN AYKUT YAVUZ – REKLAMCI

11 AYSENUR ALTAN – ÖĞRETMEN

12 ATA CAN BEKTAS – AVUKAT

13 AYLİN AÇAR – SERBEST

14 ORHAN ISINAY – İŞLETMECİ

15 MURTAZA SASA – SATIŞ SORUMLUSU

16 CEVAT ANTEPLİ – ORMAN YÜKSEK MÜHENDİSİ

17 MEHMET YANÇ – ÖĞRETMEN

18 ÖZNUR TAKUS – İŞLETMECİ

19 AHMET ALVER – TİCARET

20 UĞUR BÜYÜK – LOJİSTİK

21 MERYEM KÜÇÜKKAYA – MUHASEBECİ

22 PERİHAN URSAN – MALİ MÜŞAVİR

23 SELAMİ ÖZSOY – EMEKLİ

24 İBRAHİM UYSAL – EMEKLİ

25 YASEMİN KARAKAYA – SEKRETER

26 ALİ CAN – TÜCCAR

27 AHMET GÜZEL – EMEKLİ

28 AYSE NURDAN OKAN – EV HANIMI

29 HASAN PEHLİVAN – EMEKLİ

30 BERRİN AKAR – EV HANIMI

31 MİNE ÇIRAK – EV HANIMI

İSTANBUL 2. BÖLGE

1 MEHMET ÖNDER AKSAKAL – İNSAAT MÜHENDİSİ

2 ERDOĞAN SİNCER – EMEKLİ

3 NESRİN ALTIN – MALİ MÜŞAVİR

4 ZAFER GÜLER – YÖNETİCİ

5 MAHİR YILDIRIM – AVUKAT

6 YUSUF KELPETİN – ESNAF

7 SÜKRÜ YILMAZ – MALİ MÜŞAVİR

8 İBRAHİM BAYRAKTAR – EMEKLİ

9 ERDOĞAN TÜLÜMENLER – SANAYİCİ

10 ERDEM ÇAĞLAR – AVUKAT

11 BEKİR YEKTA SENOL – SERBEST

12 ERDEM DERELİ – İŞLETMECİ

13 RECEP SASMAZ – EMEKLİ ÖĞRETMEN

14 FATMA SOLAKOĞLU – FİZİKÇİ

15 MURAT KURTUL – BİLİŞİM

16 SUAT BAHÇEKAPILI – ÖĞRETMEN

17 FAİK KAYA – SERBEST

18 SÜLEYMAN SARGIN – EMEKLİ

19 ZEYNEP BASOĞLU SEYİTOĞLU – HUKUKÇU

20 AYNUR KUKUL – EV HANIMI

21 İBRAHİM MACUNLAR – SERBEST

22 SİBEL ULUDAĞ – SEKRETER

23 NECİP SANCAR – EMEKLİ

24 GÜNAY GÜL – TEKNİSYEN

25 İPEK YÜKSEK – TASARIMCI

26 MUAMMER MELİH CİVELEK – SERBEST

İSTANBUL 3. BÖLGE

1 MUAMMER AYDIN – AVUKAT

2 HÜSEYİN MERT – İŞLETME MÜHENDİSİ

3 MEHMET SİNAN ASKIN – EKONOMİST

4 ÇİĞDEM MERCAN – EĞİTİMCİ

5 İSA SAHİN – ÖĞRETMEN

6 KAMİL SEFA AYKAÇ – GAYRIMENKUL DANISMANI

7 MEVLÜT YALÇIN – MAKİNA MÜHENDİSİ

8 TAYFUN DALYAN – TEKSTİL MÜHENDİSİ

9 ERSAN YILMAZ – MALİ MÜŞAVİR

10 ZEKİ ÖZKAN – MALİ MÜŞAVİR

11 ZAFER KAPDAN – SERBEST

12 CEMİL BİLGİÇ – TEKSTİLCİ

13 CEM ATAS – AVUKAT

14 SADELİ DİNÇ – FİNANS DANISMANI

15 OĞUZ GÜRALP – İŞLETMECİ

16 ERGÜN AYDINLIK – REKLAMCI

17 HASAN MURAT SARIÇOĞLU – HUKUK ASİSTANI

18 AYHAN TASKIN – MÜTEAHHİT

19 BELGİN DEMİR – EV HANIMI

20 ESAT ALPER HATİPOĞLU – BANKACI

21 ARİFA YILDIZ – EV HANIMI

22 SEVİM YILMAZ – OPTİSYEN

23 MELAHAT OĞRAS – EV HANIMI

24 İSMET DELİBALTA – EMEKLİ

25 TANER BİNGÖL – SERBEST

26 TEKİN TÜL – GÜVENLİK

27 ÖMER CEYLAN – SÖFÖR

28 İBRAHİM BARAZİ – SERBEST

29 SERAP ÇAKIN – BANKACI

30 GÜLÜMSER ERASLAN – EV HANIMI

31 SALİH KOCATÜRK – SERBEST

İZMİR 1.BÖLGE

1 ONUR İSTE – AVUKAT

2 ABDULAZİZ SİMDİ – EMEKLİ

3 BERKAN YILGÖR – SANAYİCİ

4 HÜSEYİN KİREÇ – VETERİNER

5 GÜNGÖR DEMİRKAYA – TERZİ

6 RECEP SIRRI AĞAÇDEVİREN – TÜCCAR

7 SAVAS MEMİŞ – SERBEST

8 MUSTAFA ERBAY – ESNAF

9 BEKİR ÇETİN – ÇİFTÇİ

10 HASAN AYKAN ÇETİN – SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSİ

11 ONAY ALİ ONMUS – SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSİ

12 MEHMET SEREF ÜZÜM – TEKNİSYEN

13 MUSTAFA DURMAZ – SERBEST

İZMİR 2.BÖLGE

1 SELÇUK KARAKÜLÇE – VETERİNER

2 ÖZER İŞÇİ – İŞ ADAMI

3 HAYAL HEPAKTAN – KİMYA MÜHENDİSİ

4 MELEK ÇAĞIRTEKİN – EV HANIMI

5 İDRİS AĞAOĞLU – EMEKLİ

6 MEHMET EMİRCAN – SERBEST

7 YUNUS EMRE ÖZGÜN – SERBEST

8 HÜLYA GÜLAY – HALKLA İLİŞKİLER

9 SÜLEYMAN SENCAN – ESNAF

10 İSMAİL UYAR – EMEKLİ

11 RECAİ KADIOĞLU – SERBEST

12 AHMET ÖZERİ – ESNAF

13 RECEP ÖZDİLEK – SERBEST

KARS

1 GAZANFER SEYHAN – MALİ MÜŞAVİR

2 MUHAMMER KILIÇ – KALİTE GÜVENCE UZMANI

3 MEHMET KIRICI – SERBEST

KASTAMONU

1 İSMAİL DAYI – EMEKLİ

2 FİRDEVS EKİZ – EV HANIMI

3 KADRİYE MICIK – ESNAF

KAYSERİ

1 ÇETİN UÇAR – YÖNETİCİ

2 HÜSEYİN YILDIRIM – SERBEST

3 HÜSEYİN TÜRÜT – ÇİFTÇİ

4 VASFİ GÜREL – EMEKLİ MEMUR

5 MEHMET YİĞİT – ESNAF

6 EROL UYANIK – ÇİFTÇİ

7 FATMA ALTINOK – KAMU YÖNETİMİ UZMANI

8 MERAL ORAL – EV HANIMI

9 ÜMİT KARABULUT – SİTE GÖREVLİSİ

KIRKLARELİ

1 GÜRAY TOPAÇ – TİCARET

2 MEHMET ALTINAY – TEKNİSYEN

3 ORHAN ALTIN – İNSAAT MÜHENDİSİ

KIRSEHİR

1 ABBAS DENİZ – ZİRAAT MÜHENDİSİ

2 CENGİZ ULUSOY – MAKİNA MÜHENDİSİ

KOCAELİ

1 MERAL UÇARI – SOSYOLOG

2 SELMAN GÜRPINAR – AVUKAT

3 BERNA METİNGÜ – PSİKOLOG

4 ÇETİN TÖNGEL – DANISMAN

5 YÜGEDAY ÇAĞLI BAKAN – MALİ MÜŞAVİR

6 MURAT ZORLU SÖNMEZ – GÜMRÜK KOMİSYONCUSU

7 OKTAY ÖNER – SOSYOLOG

8 İBRAHİM EKSİ – EMEKLİ

9 SABAN ESEN – ÇİFTÇİ

10 RECEP KESKİN – EMEKLİ

11 MİNE SAHİN – EĞİTMEN

KONYA

1 VELİ KARADEMİR – MÜTEAHHİT

2 PAKİZE GÜLERAY – İŞLETMECİ

3 ALİ DEMİREL – SERBEST

4 MUSTAFA TERLEMEZ – ESNAF

5 SÜLEYMAN ÇETİN – SERBEST

6 EMEL UZHAN – EV HANIMI

7 SEYİT MEHMET UYAN – SERBEST

8 MUSTAFA AYHAN – SERBEST

9 HASAN ALİ KUNT – SERBEST

10 SERAP SAHİN – SERBEST

11 RASİM AYDOĞDU – SERBEST

12 ALİ ONAY – TEKNİKER

13 RAMAZAN AKMAN – SERBEST

14 MUSTAFA OFLAZ – SERBEST

KÜTAHYA

1 İCLAL NİMSİ – ÖĞRETMEN

2 BAHREN DİKER – BANKACI

3 GÜLTEKİN DEMİR – İŞÇİ

4 MUSTAFA AKIN – İŞÇİ

MALATYA

1 BURHAN TELLİ – MUHASEBECİ

2 İBRAHİM CANPOLAT – ÇİFTÇİ

3 NURİ KORKMAZ – SERBEST

4 HANİFE HAYIR – ESNAF

5 METE KARADOĞAN – SERBEST

6 SUAT GÜL – SERBEST

MANİSA

1 MESUT ÖZTÜRK – SERBEST

2 MEHMET GÜNDÜZ – EMEKLİ

3 GÜLAY GÖNÜL – EV HANIMI

4 TANIK CEVHER – EMLAKÇI

5 MEHMET CANPOLAT – İŞÇİ

6 TÜLİN ÖZ – EV HANIMI

7 ESREF YILMAZ – ESNAF

8 AHMET TURGUT – EMEKLİ

9 SELİN ÇETİN – İLAÇ MÜMESSİLİ

KAHRAMANMARAŞ

1 GÜLAY İNAN – MALİ MÜŞAVİR

2 MEHMET KENGER – ÇİFTÇİ

3 HİKMET KİRPİKSİZ – ÖĞRETMEN

4 HATİCE DEMİRSOY – EV HANIMI

5 SEYFETTİN KOL – TERZİ

6 HAKAN ÇENGEN – SERBEST

7 REMZİ KUZU – SERBEST

8 ALİ KARAKOYUN – ESNAF

MARDİN

1 İSMAİL YAĞCI – EMEKLİ

2 GÜVEN GÜNİNDİ – REKLAMCI

3 MEHMET YÜKSEL – MALİ MÜŞAVİR

4 AHMET ÖZDİL – ÇİFTÇİ

5 UMUT SALTA – EMLAK DANISMANI

6 ÖZNUR AYDIN – SİGORTACI

MUĞLA

1 AHMET NUR CEYLANLI – ECZACI

2 EROL DOLU – GAZETECİ

3 GÖNÜL KAHRAMAN – ZİRAAT TEKNİKERİ

4 SEMRA YALAVUÇ – TERZİ

5 AKİF ÖZTÜRK – MALİ MÜŞAVİR

6 ARZU DURMAZ – YÖNETİCİ

MUŞ

1 HÜSEYİN SAFA DAĞLI – ÖĞRETMEN

2 FATİH YANIK – SERBEST

3 METİN ALPAT – İŞÇİ

NEVŞEHİR

1 YÜKSEL ERDOĞAN – MALİ MÜŞAVİR

2 NEFİBE ÖZÇELEBİ – MALİ MÜŞAVİR

3 AYDA NUR GÜL – HALKLA İLİŞKİLER

NİĞDE

1 HİKMET KABUK – YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR

2 HALİL ELFAS – İŞÇİ

3 İSMAİL BOZKURT – SERBEST

ORDU

1 KEZBAN SÖNMEZ – YÖNETİCİ

2 HAYATİ SÖNMEZ – TEKNİSYEN

3 VEYSEL ARAÇ – ESNAF

4 MEHMET BASTÜRK – EMEKLİ

5 ÖZGEN AKBAS – İŞÇİ

RİZE

1 EMİNE ÖZGÜN – EV HANIMI

2 MUSTAFA ÇAP – TEKNİKER

3 MEHMET YILMAZ – TEKNİKER

SAKARYA

1 NECATİ EKER – MUHASEBECİ

2 NURHAYAT ÖZDEMİR – ÖĞRETMEN

3 ALİ SAİT ÇATAR – MALİ MÜŞAVİR

4 İSMAİL KAYA – KİMYA MÜHENDİSİ

5 ÖNDER YILDIRIM – METALURJİ VE MLZ. MÜHENDİSİ

6 FİKRET İP – ÇİFTÇİ

7 GÜLTEN SERT – MUHASEBECİ

SAMSUN

1 ÖZKAN GÜNEYOĞLU – YÖNETİCİ

2 GÜLER ÇAYIRÇÖREK – TİCARET

3 NİYAZİ ODABAS – İŞLETMECİ

4 CEMALETTİN ÖNGÖR – MALİ MÜŞAVİR

5 NURİ ALTIN – EMEKLİ

6 AYDIN ERGÜN – MALİ MÜŞAVİR

7 DURSUN GÜNEY – SERBEST

8 KADRİYE YURDAKUL – İŞÇİ

9 ÖNDER ÖZKAN – İŞÇİ

SİİRT

1 FETHİ İLHAN – ESNAF

2 ERCAN AKSOY – SERBEST

3 AYDIN TÜRKER – GAZETECİ

SİNOP

1 DAVUT ÇALHAN – EMEKLİ

2 NECATİ YILDIRIM – İŞÇİ

SİVAS

1 BAYRAM İĞDELİ – MALİ MÜŞAVİR

2 GÜRSEL DURMAZ – SERBEST

3 HARUN KARADAĞ – İŞÇİ

4 RECEP BOZDAĞ – ESNAF

5 ENGİN ÇAMOĞLU – EMEKLİ

TEKİRDAĞ

1 CENAB ERSÖZ – HARİTA KADASTRO MÜHENDİSİ

2 OZAN KURAL – YÖNETİCİ

3 ENVER KAYA – ÇİFTÇİ

4 ÇİĞDEM AKINCIBASI – PAZARLAMA

5 FATİH GÜNİNDİ – REKLAMCI

6 TANER ÖZER – SERBEST

TOKAT

1 MURAT ALTUNDAĞ – SERBEST

2 CELAL SAN – MUHASEBECİ

3 NURETTİN DEMİR – EMEKLİ

4 AYSEL KOÇ – SERBEST

5 METİN AVCULAR – ÇİFTÇİ

TRABZON

1 NACİ YILMAZ – İŞ ADAMI

2 HADİYE SOLMAZ – MUHASEBECİ

3 EKREM ESKİ – İŞÇİ

4 FATMA ÖZTÜRK – EV HANIMI

5 ÜCEL ÖZTÜRK – ESNAF

6 MURAT YILDIZ – MAKİNA RESSAMI

TUNCELİ

1 MUTLU KOPARANOĞLU – SERBEST

2 BURAK BAYAM – İNSAAT MÜHENDİSİ

ŞANLIURFA

1 İBRAHİM SARAÇ – SERBEST

2 FATMA KIRMIZI – ÖĞRETİM ÜYESİ

3 MEHMET EMİN TAS – MÜTEAHHİT

4 ÖMER FARUK ALMAS – MUHASEBECİ

5 NETİCE KAYA – EV HANIMI

6 NUR DURAK – SERBEST

7 NABİ KORKUNÇ – MUHASEBECİ

8 MUSTAFA ÖLMEZ – SERBEST

9 KENAN KAYA – MUHASEBECİ

10 ÖMER MALKOÇ – İŞÇİ

11 AYDIN UZUN – İŞÇİ

12 NAİL SERDAR – EMEKLİ

UŞAK

1 HASAN HÜSEYİN ALÇILIOĞLU – MUHASEBE

2 MEHMET ÖZDEMİRÇELİK – EMEKLİ

3 ERBİL DEMİR – SERAMİK

VAN

1 RAGIP HAZAR – DİŞ DOKTORU

2 YUSUF KUKUL – AVUKAT

3 BERKER BOSTANCI – MALİ MÜŞAVİR

4 ORKUN ALDANMAZ – SÖFÖR

5 AYHAN YILDIZ – SERBEST

6 HAYRETTİN ÖZGENÇ – EMEKLİ

7 TÜRKAN KARAMOLLAOĞLU – EV HANIMI

8 EMRE TÜRKELİ – SERBEST

YOZGAT

1 TEKİN ORUÇ – SERBEST

2 KENAN FATİH ERDAĞI – ÖĞRETMEN

3 SÜKRAN ÖZKAN – ÖZEL GÜVENLİK

4 MUSTAFA KARAGÖZ – İŞÇİ

ZONGULDAK

1 MUSTAFA TİMUR – İŞÇİ

2 SERCAN GÜNARSLAN – EMLAK MÜŞAVİRİ

3 NUSRET SARI – EMEKLİ

4 SÜLEYMAN BOSNAK – SERBEST

5 BEYHAN BASOĞLU – MUHASEBECİ

AKSARAY

1 MUSTAFA TOSUN – İŞÇİ

2 SEVİL TIRANK – EV HANIMI

3 ADNAN DÖKMEZ – SERBEST

BAYBURT

1 ERKAN ORCAN – EMEKLİ

2 CEYHUN TİREK – İŞÇİ

KARAMAN

1 AYHAN KARADEMİR – MÜTEAHHİT

2 SİNAN DOĞAN – ESNAF

KIRIKKALE

1 SEDAT YALÇIN – TİCARET

2 TÜLAY ÖZMEN – EV HANIMI

3 SELAHATTİN ÇOLAKOĞLU – İŞÇİ

BATMAN

1 BİRKAN DURAN – YÖNETİCİ

2 AHMET MORTEPE – ESNAF

ŞIRNAK

1 RUHİ SANER – ESNAF

2 ALİ GÜNEŞ – ÖĞRETMEN

BARTIN

1 YUSUF VATAN – EMEKLİ

2 BÜLENT YAĞCİ – PAZARLAMA MÜDÜRÜ

ARDAHAN

1 NESİM PAKIR – AKADEMİSYEN

2 BİRGÜL DEMİR – İŞÇİ

IĞDIR

1 MEHMET DASCI – EMEKLİ ÖĞRETMEN

2 NURTEN DEMİR – PAZARLAMA

YALOVA

1 CEMAL BAYRAM – ÖĞRETMEN

2 MUSTAFA TOPÇU – EMEKLİ

KARABÜK

1 MURAT SEREF – EMEKLİ

2 İHSAN KARTAL – ESNAF

KİLİS

1 MEHMET CAHİT BAYRAM – DİŞ HEKİMİ

2 SEFA ÖZCAN – SERBEST

OSMANİYE

1 FERAMUZ KABALCI – EMEKLİ

2 CEMAL KINIS – MUHASEBECİ

3 ABDULLAH GÜZEL – EMEKLİ

4 NURİ ÖZKARA – TEKNİKER

DÜZCE

1 AHMET KELES – EMEKLİ ÖĞRETMEN

2 HİCRAN TOHUMCU – ÖĞRENCİ

3 BEKİR YILDIZ – İŞÇİ

Dr. MASUM TÜRKER

GENEL BAŞKAN

DSP Aday Listesini YSK’ya Teslim Etti

DSP, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimde milletvekili listesini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti.

DSP’nin milletvekili aday listesini YSK’ya Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, Genel Sekreter Hasan Erçelebi, Genel Başkan Yardımcısı Necati Utkan, PM Üyesi Erdinç Özdil ve Ankara İl Başkanı Mustafa Ağar teslim etti.

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Önder Aksakal, YSK önünde yaptığı açıklamada 85 seçim çevresindeki 550 milletvekili aday listesini tamamladıklarını ve dosyaları YSK’ya teslim ettiklerini söyledi.

Aksakal’ın açıklaması şöyle:

“Demokratik Sol Parti, 01 Kasım seçimlerine 81 il, 85 seçim çevresinde, 550 milletvekili adayıyla hazırdır. 26. Dönem milletvekili adaylarımız, büyük çoğunluğu 07 Haziran seçimlerinde de aday gösterdiğimiz arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.

Türkiye toprakları üzerinde yaşayan ve kendisini Türkiye’nin bir parçası olarak gören toplumun bütün kesimlerinin bire-bir temsiline azami özen gösterilmiştir.

Sıralamaların hiçbir yerinde popülist bir anlayışa yer verilmemiştir. Gerçekten yurtsever, gerçekten halkçı ve lâik-demokratik Türkiye Cumhuriyetine inanan, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı yurttaşlarımız bu listelerde yer almıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu zor durumu çok iyi tahlil edebiliyoruz.

Devlet mekanizmasının neredeyse tamamının ele geçirildiği, demokrasi ilkelerinin yok edildiği, hukukun üstünlüğü kavramının güçlünün üstünlüğü şekline dönüştürüldüğü, ekonomik ve sosyal olarak bir adım ötesinin zifiri karanlığa büründüğü bir ülkede seçimlere katılmak elbette çok önemlidir.

Demokratik sol Parti, 2002 yılından bu yana, kendisini sürekli olarak yok saymaya devam eden bazı kesimlere ve onların borazanı bazı medya kuruluşlarına rağmen, her kurum için tam bağımsızlık, her birey için de tam bir özgürlük iradesini özümsemiş olarak halktan oy isteyecektir.

Kurulduğu tarihten bu yana devleti 3 kez yöneten DSP, ne gariptir ki, egemen kesimlerin çıkarlarına hizmet etmeyeceğini ispatlamanın bedelini ödemeye devam etmektedir. Ama herkes çok iyi bilmelidir ki, DSP var olduğu müddetçe halkın çıkarlarından başka hiçbir kesime karşı başını öne eğmeyecektir.

07 Haziran’da milletin seçerek parlamentoda görev verdiği partiler üzülerek belirtmeliyim ki; bu görevi bal gibi anlamışlar, ama pabuç kendilerine pahalı geldiği için de çareyi kaçmakta bulmuşlardır.

02 Kasım günü hep birlikte Demokratik Sol’un iktidarında buluşmamız dileğiyle, bu seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

DSP İstanbul 1. Bölge 1. sıra Masum Türker, 2. sıra Ayşe Jale Ağırbaş, 3. sıra Mustafa Aslan

DSP İstanbul 2. Bölge 1. sıra Mehmet Önder Aksakal, 2. sıra Erdoğan Sincer, 3. sıra Nesrin Altın

DSP İstanbul 3. Bölge 1. sıra Av. Muammer Aydın, 2. sıra Hüseyin Mert

DSP Ankara 1. Bölge 1. sıra Hasan Erçelebi, 2. sıra M. Necati Utkan

DSP Ankara 2. Bölge 1. sıra Müzeyyen Okur, 2. sıra Hikmek Aydemir, 3. sıra Prof.Dr. Günay Alçığır

DSP İzmir 1. Bölge 1. sıra Av. Onur İste, 2. sıra Abdulaziz Şimdi, 3. sıra Berkan Yılgör

DSP İzmir 2. Bölge 1. sıra Selçuk Karakülçe, 2. sıra Özer İşçi

Gün Kendimize Gelme Günüdür!

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı ÖNDER AKSAKAL, 12 Eylül darbesinin yıldönümü sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.
Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Önder AKSAKAL, 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı.

Türkiye’nin bir türlü kendi iradesiyle yönetimler oluşturamadığına dikkat çeken Aksakal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye halkı, Türkiyeli olmayan güçlerce yönetilmekten bir türlü kurtulamıyor.

Dört bir yanımızı sarmış işbirlikçi sözde Türkiyeli çetelerle geleceğimizi karartmaya devam ediyorlar.

Normal bir ülkede her gün onlarca insan ölür mü? Terörden, trafik kazasından, iş kazasından, cinayetten… Vadesi gelip de ölenleri saymıyorum bile.

Ve bir halk bu durumunu hiç sorgulamaz mı?

Hadi, okuyamamış, eğitimsiz bırakılmış, güncel olayları takip edebilmekten uzakta olanları bir yana koyalım. Ey kendini okumuş, mürekkep yalamış sanan zümre! Siz de mi sorgulamazsınız?

12 Eylül faşist darbesinin üzerinden tam 35 yıl geçti. O gün doğanlar bugün yolu yarıladılar. Ama bu ülkeyi yok etme planı hâlâ sürdürülüyor.

Yeniden kardeş kanı dökülüyor.

12 Eylül darbesini yapan eli kanlı katiller, bu dünyadan teker teker gittiler.. ama demokrasisi yerle bir edilmiş, birlik beraberliği onulmaz yara almış, yeraltı – yerüstü kaynakları Türkiyeli olmayanlara peşkeş çekilmiş, kısacası perişan edilmiş bir Türkiye bıraktılar. Onları süründükleri cehennemlerinde bir kez daha lanetle anıyorum.”

Artık herkesin şapkasını önüne koyup düşünme zamanının geldiğini, 1 Kasım seçimleri fırsatının da yine aynı teranelerle oldu-bittiye getirilerek kaçırılması durumunda çok daha kötü günlerin geleceğini söyleyen Önder Aksakal şöyle devam etti;

“Gün, derlenip toparlanma günüdür. Kendimize gelme günüdür.

7 Haziran’da seçilip Meclise gönderilen partiler bu işi beceremeyeceklerini gösterdiler. Bir hükümet bile kuramadılar. Ne anne muhalefet partisi Y-CHP, ne de iktidar payandası MHP bu işin üstesinden gelemeyeceklerini ispat ettiler. Bugün Ordu’yu yeniden göreve davet edenler, 35 yıl önce de egemen güçlerin ve derin yapıların tetikçiliğini yapanlardır.

Hiçbir şey gizli kalmayacaktır. Onlar “beraber yürüdüler bu yollarda, beraber ıslandılar yağan yağmurda.” Dolaysıyla DSP iktidarında “beraber hesap verecekler!”

Türkiye’nin ve Türkiye halkının gerçek partisi Demokratik Sol Parti görev bekliyor.

Bunların televizyonları, gazeteleri ne kadar karartırsa karartsın, DSP’nin ışığını hiçbir güç engelleyemez.

3 Kasım 2002’de bir sivil darbeyle Parlamento’dan uzaklaştırdığınız Halk, 1 Kasım’da yeniden iktidar olacak.”