DUYURULAR

Buca’da coşkulu karşılama

31 Mart seçim çalışmalarını İzmir’de yürüten Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Buca halkı tarafından çoşkulu bir şekilde karşılandı. Buca’da DSP Belediye Başkan Adayı İsmail Bekiroğlu’nun seçim ofisi açılışına katılan Aksakal, 1 Nisan’da Buca Belediyesi’ne ak güvercin bayrağı asacaklarını söyledi.

 “KİRLİ PROPAGANDADAN MEDET UMUYORLAR”

İki gündür sosyal medyada dolaşan video hakkında da konuşan Aksakal, “Bir video çekmişler ve bu videoyu sosyal medyadan yayıyorlar. Bundan medet umanlara sesleniyorum; bu kirli propagandadan medet umduğunuz için 27 yıldır iktidar olamıyorsunuz. Bütün Türkiye bu gerçeği biliyor. Bunlar tutmaz. Ak Partiden kurtulmak için öncelikle muhalefet yapamayanlardan kurtulmamız gerekir. Öncelikle iktidar alacağız sonra ise yıllardır Atatürk’ün partisi olduğu için oy veren ve 27 yıldır iktidar yüzü görmeyen vatandaşlarımıza iktidar yüzünü nasip edeceğiz” diye konuştu.

“ÜLKENİN BİR BEKA SORUNU YOK”

Ülkeye bir beka sorunu dayatmaya çalıştıklarını hatırlatan Aksakal konuşmasına şu şekilde devam etti: “Özellikle MHP seçmeni arkadaşlarıma, Ak Partili seçmen arkadaşlarıma sesleniyorum; bizi ayrıştırmaya çalışıyorlar buna izin vermeyeceğiz. Beka sorunumuz filan yok bunların koltuk sorunu var. Devleti kendilerine teslim ettiğimizde bir tek kurşun bile atılmıyordu, bir tek şehit haberi bile gelmiyordu. Bütün komşularımızla kardeşçe yaşıyorduk. Ama bunlar geldiler herşeyi alt üst ettiler. İktidarda Ak Parti, parlamentoda Ana muhalefet, yanında da muhalefet diyemediğim çakma iktidar partisi ile ittifak kurarak ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Bunların tek başına yürüyecek, dermanının dizleri bitti. Birileri de derman belediyeciliği diyerek halktan oy istiyor. Bu millet onlara derman vermeyecek. Asıl Atatürk’ün kemiklerini sızlatanlar bunlardır.  Bu ülkeyi bölmek isteyenlerle kol kola girerek siyaset yapanlar, biz 1930’ların CHP’si değiliz diyenler Atatürk’ün kemiklerini sızlatanlardır. Biz, 1923’ten bu yana halkçıyız, cumhuriyetçiyiz, laikçiyiz, milliyetçiyiz. Bunu herkes böyle bilsin. Sizler Buca’da, vatandaşlarımız ise tüm Türkiye’de bunun hesabını birer birer soracaktır. Sizler şimdiden seçim sonucunu ilan etmiş bulunuyorsunuz. Seçimler şimdiden sizlere hayırlı olsun. 1 Nisan’da Buca Belediyesinin kapısında sonuçları hep birlikte kutlayacağız. Buca Belediyesinin kapısına 1 Nisan’da mavi bayrağı asacağız.”

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …