DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı.

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın mesajı şöyle:

“Türk milleti Tam Bağımsızlık idealiyle 99 yıl önce çıktığı yolun bugün geldiği noktasında tam bir geri dönüşün girdabında mücadele ediyor.

Siyaset kurumunun etkin mekanizmaları, her biri ayrı görüntü altında aynı merkezin değirmenine su taşıyor ve asırlık çınar Türkiye Cumhuriyeti’ni içten içe kemiriyorlar.

Memleket ekonomik ve siyasal anlamda yangın yerine döndürülmüşken, devleti yönetenler başkalarının derdiyle uğraşıyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu ve ortaya koyduğu devrimlerle var ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin bu badirelerden kurtuluşunu, laik cumhuriyet ilkeleri ve ATATÜRK devrimleriyle hesabı olanlarla sağlamaya çalışanları da tarih elbette bir gün sorgulayacaktır.

Demokratik Sol Parti,  ATATÜRK’ün izinde yürüme, devletimize, birliğimize ve dirliğimize sahip çıkmaya ilişkin kararlılığı ve azmiyle bize gösterilen çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma görevi ve Tam Bağımsız Türkiye idealini 1919 ruhunun gücüyle mutlaka gerçekleştirecektir.

Cumhuriyetin bekçisi Türk gençliği, üzerine verilen görevin bilincindedir.

Gençler ümidimizdir, gençler bugünümüzdür!

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bugüne kadar vatan toprakları uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Check Also

AKSAKAL: “Denktaş Kalplerde Yaşıyor”

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf …