DUYURULAR

Aksakal’ı Diyarbakır Çermik’te binler karşıladı

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde binler tarafından karşılandı. Çermik Belediyesi önünde Çermik DSP Belediye Başkan Adayı Nurettin Akdağ ile vatandaşlara seslenen Aksakal, DSP Genel Başkanı olarak siyasi yaşantısının en güzel anını yaşadığını söyledi.

‘Çermik seninle gurur duyuyor sloganlarına’ karşılık olarak, bende çermiklilerle gurur duyuyorum diyen Aksakal, “Bize bu topraklar 1071’den beri vardır diyenlere inat, buralar bizim on bin yıllık topraklarımızdır” dedi.

DSP’nin 33 yıl önce Bülent Ecevit tarafından kurulduğunu hatırlatan Aksakal, “DSP nerden çıktı diyenler bizim bu 33 yıllık tarihimize bakabilirler. Biz halkın içinden çıktık, halkın içinden. Ve 33 yıldır da buradayız. 27 yıldır hükümetin kenarından bile geçemeyenler Demokratik Sol Partiye laf söyleyemezler. DSP halktır, DSP halkın gönlündedir, halkın aklındadır ve halkın kendisidir. DSP siyasi partidir. Seçimlere katılır, seçimleri kazanır ve herkesin partisi olur. DSP’de ayrımcılık olmaz, Çermik’teki her vatandaş bizim başımızın tacıdır ve hizmetin en iyisine layıktır” dedi.

“BUNLARIN AMAÇLARI BU ÜLKEYİ İKİ PARTİLİ SİSTEME GÖTÜRMEK”

17 yıl önce iktidara ekonomisi düze çıkarılmış bir devlet teslim ettiklerini vurgulayan Aksakal konuşmasına şu şekilde devam etti: “Gırtlağımıza kadar borcun içine girmiş bulunmaktayız. 17 senede Kardeşi kardeşe yeniden düşman ettiler. Ne mal bıraktılar satmadık ne de mülk. Şimdi yeniden ayağa kalkma zamanımız, yeniden kucaklaşma zamanımız, yeniden birlik ve beraberlik zamanımız. Bunu yaparsa da ancak Ecevit’in partisi yapar. DSP yapar. Tutturmuşlar beka sorunumuz var. Maden ki beka sorumuz var. O zaman 17 yılda siz bizi bu hale getirdiniz. Biz bütün komşuları ile kardeş kardeşe yaşayan bir ülke teslim ettik kendilerine. Şimdi ise elimizde barışık olduğumuz komşumuz kalmadı. Sıkıştılar, para bitti. Artık satacak bir şey kalmadı. Satacak ne kaldı; vatan mı? Bu vatanın evlatları asla ve asla vatanı sattırmaz. Bizim onların dediği gibi bir beka sorunumuz yok. Tek bir beka sorunumuz var; ekonomi bitti. Gemi karaya oturdu. Onu kurtarabilmek için, öncelikle kendilerini kurtarabilmeleri gerekir. Ne yaptılar ittifak yasası çıkardılar. Tek başlarına ayakta kalacak güçleri kalmadığı için bu yasayı çıkarıp birbirlerinden destek alıyorlar. Bunların amaçları bu ülkeyi iki partili sisteme götürmek. Yani iki parti olacak ve tek adam olacak. Biz demokrasiden, barıştan, kardeşlikten ve eşitlikten yanayız. Kim çıkarsa çıksın kursun partisini seçime katılsın. Bu ortamı tekrardan sizlere sağlayacağız. Sizler 31 Mart gecesi sandıkları patlatacaksınız, patlatacak. İşte o zaman bunların Allah’tan sağlık, devletten aylık dedikleri huzurları kaçacak. 31 Mart gecesi sandıkları patlatacaksınız ve o gecenin sabahında Çermik şemalarında ak güvercinler üçmüş olacak.”

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …