DUYURULAR

AKSAKAL’DAN YEREL YÖNETİMLER ELEŞTİRİSİ: “YEREL YÖNETİMLERİN ACIKLI HALİ VE İLKESİZ İLKELER”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL,  Ak Parti ve CHP yönetimleri tarafından yapılan yerel yönetimlerle ilgili açıklamaları eleştirdi. Her iki partinin de kentlerin sorunlarına çözüm üretemediğini belirten AKSAKAL, “halkımız maalesef kandırılmıştır” ifadelerini kullandı.

Kentlerin büyük bir bunalım içinde olduğunu, belediye başkanlıklarına seçilen isimlerin halkın dertlerine çare olamadığını vurgulayan AKSAKAL, DSP’nin kazandığı yerlerde ortaya koyacağı belediyecilik anlayışı ile halkın umudu haline geleceğini savundu.

Önder AKSAKAL’ın açıklaması şu şekilde:

“YEREL YÖNETİMLERİN ACIKLI HALİ VE İLKESİZ İLKELER.

AK Parti ve CHP,  yerel yönetimlerle ilgili açıklamalar yaptılar, yerel yöneticiler için de bazı ilkeler açıkladılar.

Her iki partinin açıklamaları, korkunç bir gerçeği açığa çıkardı.

Kentlerde, kangren olmuş sorunlara çözüm üretemedikleri, yaşanan insanlık dışı uygulamalara son veremeyecekleri anlaşıldı. Dolayısıyla kentlerin gerçek sorunlarının çözümü bir başka bahara kaldı.

Her iki parti, belediyelerin nerdeyse yüzde doksanının yönetimini ele geçirmiş, halkımız maalesef kandırılmıştır.

Türkiye kentlerinin sorunlarını bilmeyen partiler ve çoğu bilimsel yöntemlerden habersiz kişiler maalesef kent yönetimine seçildiler, kentlerin sağlıklı yaşamı ve sağlıklı gelişmesi için stratejik önemi büyük olan belediye başkanı makamına seçildiler.

AK Parti adına Sayın ERDOĞAN, CHP adına Sayın KILIÇDAROĞLU yerel yönetimlerde uygulayacakları politikaları açıklayınca halkımız büyük bir hayal kırıklığı yaşadı, umutları yerle bir oldu.

Her iki partinin de hiçbir yeni fikirlerinin olmadığı, hiçbir çözüm üretemedikleri açıkça görüldü.

En önemlisi, kentlerin büyük bir bunalım içinde olduğunu bilmedikleri anlaşıldı. Büyük bir işsizlik sorunu ile karşı karşıya olan kentlerde nasıl çözüm üreteceklerini söyleyemediler.

Açlık ve çaresizlik içinde olan milyonlarca insanın sorunları için öneriler getiremediler.

Kentlerdeki doğa yağmasına ve çevre katliamına nasıl son vereceklerini açıklayamadılar.

Ülkemizin sahip olduğu on bin yıllık kültür hazinelerini nasıl değerlendirebileceklerini ortaya koyamadılar.

Kentlerimizdeki uluslararası vurgunlarına nasıl son vereceklerini, imar yolsuzluklarını nasıl önleyeceklerini, halkın soyulmasına nasıl son vereceklerini anlatamadılar.

Efendim; ilkeler varmış bu ilkelere uyulursa herşey iyi olacakmış. Laf ola beri gele.

Eğer siz kentler için doğru politikalar üretemiyorsanız iki olasılık var demektir; ya yeterli bilgi sahibi değilsiniz, kent bilimine uygun araştırmalar yapmadınız, projeler üretemediniz, ya da soygun ve vurgun düzenini devam ettireceksiniz.

Her iki partinin kangren olmuş kent sorunlarını çözemeyecekleri bütün kamuoyu tarafından şimdiden anlaşılmış oldu.

Demokratik Sol Parti, belediye yönetimlerine geldiği kentlerde kentlerde en gelişmiş Cumhuriyetkent modellerini uygulamaya kesin kararlıdır!

Bu belediyelerimizin bulunduğu kentlerde Cumhuriyetkent modelleri uygulanmaya başlayınca ve gözle görünür gelişmeler ortaya çıktıkça diğer beldelerde yaşayan halkımız, çözüm üretemeyen partilere oy verdiği için üzülecek, yanlış kişilere oy vermenin pişmanlığını yaşayacaktır.

Ancak DSP’nin halkımız için bir ümit olduğunu da fark edecektir.

Atatürk’ün başlattığı “Anadolu Uygarlık Projesinin” kentlerde nasıl hayata geçebileceğini, insan onuruna uygun düzenin kentlerden başlayarak nasıl yeniden kurulacağını anlayacak ve umudun tek partisi DSP’yi sadece yerel yönetimlerde değil genelde de iktidara taşımak için harekete geçecektir.”

Diğer Haberler

“Gündemi Kaybeden Her Şeyi Kaybedecektir!”

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, İstanbul İl Örgütü ile video konferans yoluyla bayramlaştı. Konuşmasına iyi bayramlar …