DUYURULAR

AKSAKAL’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Öğretmenlerin geleceği inşa ettiğini belirten AKSAKAL, atanamayan öğretmenlere de sahip çıkarak en kısa zamanda öğrencileriyle kavuşmaları için gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi.

AKSAKAL’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü açıklaması şu şekilde:

“Vatanın dört bir köşesinde, fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştiren; evlatlarımızı yalnızca ilimle değil sevgi ve şefkatleriyle de yoğuran öğretmenlerimizle ne kadar gurur duysak azdır. 

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, geleceğimizin biricik umudu çocuklarımızın yetişmesindeki en büyük güvencemiz olan kıymetli eğitimcilerimize saygılarımı sunuyorum.

Baş öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de ifade ettiği gibi,

En büyük zaferler eğitim ordusuyla gerçekleşen zaferlerdir. Bir milleti kurtarabilenler yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Öğretmenlerimiz, bügünü değil geleceği inşa ediyorlar. Milli birlik ve beraberliğimizin, ulusal bütünlüğümüzün, cumhuriyetimizin değerini bilen nesiller yetiştirmek, bu uğurda mücadele etmek hiç kuşku yok ki en saygın görevi ifa etmektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle 24 KasımÖğretmenler Günü’nü kutluyorum. 

Görevleri başında şehit olan eğitimcilerimiz başta olmak üzere, yaşamlarını yitiren tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler temenni ediyorum. 

Atanamayan öğretmenlerimizi en kısa zamanda öğrencileriyle kavuşturacak planlı ve adil bir sistemin inşası için gerekli adımların ivedilikte atılması için yetkililere çağrı yapıyorum. 

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …