DUYURULAR

AKSAKAL’dan MADURO’ya Geçmiş Olsun Mesajı.

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas MADURO’ya geçmiş olsun mesajı gönderdi.

Bir askeri tören sırasında bomba yüklü dronlar ile suikast girişimine maruz kalan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas MADURO saldırıyı yara almadan atlatmış ancak tören alanında bulunan askerlerden 7 tanesi bu saldırıda yaralanmıştı.

DSP Genel Başkanı saın Önder AKSAKAL’ın mesajı şöyle:

“Ekselansları Sayın Başkan MADURO,

Öncelikle 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü karşı karşıya kaldığınız menfur saldırı için üzüntülerimi bildiririm. Menfur saldırı sonrası herhangi bir can kaybının olmaması tek tesellimizdir. Yaralanan 7 askerinizin de en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim.

Siz, ülkenizin bağımsızlığı ve egemenliği için mücadele eden bir lidersiniz. Bu nedenle, Venezuela’nın içinde bulunduğu ekonomik koşulları kullanarak ülkeniz bağımsızlığına ve egemenliğine zarar vermek isteyen demokrasi dışı güçlerin varlığı hepimizin malumudur.

Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki; demokratik ülkelerde siyasi iktidarların gücü halktan gelir ve halkın seçtiği temsilcileri aracılığıyla kullanılır. Elbette, siyasi iktidar değişiklikleri de yine halkın iradesiyle yani seçimler yoluyla olur. Bunun dışında herhangi bir yol kabul edilemez ve ülkelerin demokratik yapısına açık bir saldırıdır.

Demokratik Sol Parti olarak biz de iktidarda olduğumuz dönemde demokrasi dışı güçlerin saldırı ve müdahaleleriyle iktidardan uzaklaştırılmaya çalışıldık ve maalesef Türkiye’de bu oyun o dönemde başarılı oldu. Bu nedenle demokrasi dışı güçlerin tüm dünyada oynadığı bu oyunların farkındayız ve bunlarla sonuna kadar mücadele etme azmindeyiz. Sizin de aynı düşüncede olduğunuzu biliyoruz.

Yaşanan dönem ve politik koşullar değişse de emperyalizmin farklı şekillerle ülkelerin bağımsızlığı ve egemenliği üzerinde çeşitli oyunlar oynadığını çok iyi biliyoruz. Dostumuz Venezuela gibi ülkelerle birlikte emperyalizmin her türlüsüne karşı her zaman güçlü mücadelemizi sürdüreceğiz.

Gerçekleşen menfur saldırı nedeniyle bir kez daha üzüntülerimi bildirir, Size ve Sizin şahsınızda Venezuela halkına geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

En Derin Saygılarımla”

Sonraki Önceki
|
Sonraki Önceki

 

Check Also

AKSAKAL: “KKTC Tüm Dünya Devletleri Tarafından Tanınmalıdır”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yılında bir açıklama …