DUYURULAR

AKSAKAL’dan MACRON’a : “Üzerine Vazife Olmayan İşlere Karışma!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL’dan Macron’a tepki gecikmedi.

AKSAKAL; “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Türkiye’nin Doğu Akdeniz üzerinde jeopolitik konumu gereği tartışmasız bir hak sahibi olduğu gerçeğini kabullenmekte zorluk çektiğini gözlemliyoruz.

Şunu açıkça ifade etmek isterim ki; Türkiye kendilerinin de kabul ettiği gibi büyük bir ülkedir. Uluslararası hukuk çerçevesinde nerede nasıl harekete geçeceğini ve nerede duracağını çok iyi bilir. Bu konuda başkalarının aklına ihtiyacı yoktur.

Biz Macron ve onun gibileri 100 yıl öncesinden tanırız. Anadolu topraklarının güney bölgelerini fiilen işgal etmiş ve buralardan yaka-paça kovulmuş olan Fransız devletinin başındaki zat kuyruk acısının ıstırabıyla bu çıkışları yapıyor olabilir ama Türk milleti de şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda evlatlarının acısını asla unutmamıştır ve unutmayacaktır.

Kıbrıs Barış Harekatıyla Doğu Akdeniz’de Türk milletinin tartışmasız hakimiyetini tesis eden bir siyasi iradenin bugünkü temsilcisi olarak sayın Macron’a tavsiyem; üzerine vazife olmayan işlere çok fazla karışma! Aksi takdirde olası sonuçlarının acısı sizlere 100 yıl öncesini aratır.” dedi.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal Haftalık Basın Toplantısında Gündemi Değerlendirdi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke ve dünya gündemini …