DUYURULAR

AKSAKAL’DAN “KAYYIM” AÇIKLAMASI

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Diyarbakır, Mardin ve Van illerimizde uygulanan “görevden uzaklaştırma” yaptırımlarına ilişkin bir açıklama yaptı:
Sayın AKSAKAL’ın açıklaması şu şekilde:
“İçişleri Bakanlığı’nın gerekli inceleme ve tespitleri sonucunda PKK/KCK terör örgütleriyle organik ilişkileri ortaya çıkarılan üç Büyükşehir Belediye Başkanı’nın görevden uzaklaştırılmaları, devletin asli görevini yerine getirme sorumluluğunun tezahürüdür.
Halkın oylarıyla seçilerek göreve gelenler, kendilerine Türkiye Cumhuriyeti yasalarının belirlediği çerçevede görevlerini ifa etmekle yükümlüdürler.
Başka merkezlerden aldığı talimat ve telkinlerle bu sorumluluklarını unutanlara ve yetkilerini kötüye kullananlara karşı elbette yasal zeminde bir hatırlatma gereklidir, yapılan da bundan ibarettir.
Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne kastedenleri ve bunlarla her türlü işbirliğine girenleri, bu yapıların lider konumunda bulunanlarıgönüllerinde saklayanları artık Türk milleti açıkça görmektedir.”

Diğer Haberler

DSP’den Türkiye Ziraatçılar Derneği ve Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’ne Ziyaret

Demokratik Sol Parti Yerel Yönetimler, Dernekler, Sendikalar ve STK’lar ile ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı …