DUYURULAR

AKSAKAL’dan AKINCI’ya Kutlama Mesajı.

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, KKTC’nin kuruluşunun 35. yılı sebebiyle Cumhurbaşkanı Mustafa AKINCI’ya bir kutlama mesajı gönderdi. AKSAKAL’ın mesajı şöyle:

Sayın Mustafa AKINCI – KKTC Cumhurbaşkanı

İngiliz sömürgeciliğinin yıllar süren hegemonyası altında Rum tetikçilerinin mezalimine ve soykırım girişimlerine karşı Dr. Fazıl KÜÇÜK öncülüğünde başlayan direnişin, Rauf DENKTAŞ liderliğinde kahraman mücahitlerle birlikte yürütülen özgürlük mücadelesi 1974 yılında gerçekleştirilen “Barış Harekatı” ile ete-kemiğe bürünmüş, 15 Kasım 1983 yılında bağımsızlık ilânı ile zirveye taşınmıştır.

Demokratik Sol Parti için Kıbrıs Davası en önemli konuların başında gelmekte ve özel bir öneme sahiptir. DSP var oldukça, Kıbrıslı Türklerin tarihler boyu vatanı olmuş bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte sonsuza kadar yaşatılacaktır.

Kıbrıs Türk halkının bağımsızlık mücadelesine yaşamını vakfeden Dr. Fazıl KÜÇÜK ve Rauf DENKTAŞ’ı saygıyla anarken, sadece Türklere değil Rumlara da barışın gelmesini sağlayan Türkiye hükümetinin Başbakanı Bülent ECEVİT’i minnet ve şükranla yâd ediyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 35. yılını yürekten kutluyorum.

Check Also

AKSAKAL PARTİLİLERLE BULUŞTU

Genel Başkanımız Önder AKSAKAL, 5 Haziran Çarşamba günü, saat 13.00’de DSP Genel Merkezi’nde partililerle buluştu. …