DUYURULAR

AKSAKAL’DAN 10 KASIM MESAJI: ATATÜRKÇÜLÜK, ATATÜRK’ÜN EMANETLERİNE SADAKATLE OLUR”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 81. yılında bir mesaj yayımladı.

ATATÜRK’ü anmanın ancak ATATÜRK’ü anlamakla mümkün olduğunu belirten AKSAKAL, “Atatürk bir istismar malzemesi, oy kazanma materyali değildir” ifadelerini kullandı.

AKSAKAL’ın açıklaması şu şekilde:
“Kendi kaderini, milletinin kaderiyle birleştiren eşsiz kahraman; İstiklal Savaşı’mızın başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Türk Devrimi’nin lideri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü sonsuzluğa erişmesinin 81. yılında bütün kalbimle anıyorum.

Sevr paçavrasına, teslimiyetçiliğe, tutsaklığa karşı ortaya çıkmış bir iradedir O’nun iradesi.

Mustafa Kemal, aslında Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık ateşidir.

Atatürk’ü anmak, onu anlamak ile mümkündür.

Biz demokratik solcular, çok iyi biliyoruz ki Atatürk bir istismar malzemesi, oy kazanma materyali değildir. O’nun vizyonunu, programını anladığımız ve uyguladığımız ölçüde, O’na layık olabiliriz.

Atatürkçülük, Atatürk’ün emanetlerine, fikirlerine sadakatle olur.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük önderin ‘hakikatte yattığı yerin sevgili milletinin onun için aşk ve iftiharla dolu olan kahraman ve vefalı göğsü’ olduğunu bir kez daha hatırlatıyor, kutsal mücadelesi önünde saygıyla eğiliyorum.”

 

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …