DUYURULAR

AKSAKAL’A BİLKENT’TE BÜYÜK İLGİ

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Bilkent Üniversitesi’nde Politik Düşünce Kulübü’nün konuğu oldu.

“Toplumsal Kalkınma ve İşsizlik Konusunun Temel Parametleri” başlıklı bir konuşma yapan AKSAKAL, ardından gençlerin sorularını yanıtladı.

Konuşmasının başında, Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden birinde gençlerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren DSP lideri, Politik Düşünce Kulübü’nün “dünü bilip yarını anlamak için” felsefesinin önemine dikkat çekti.

Toplumsal kalkınmanın sağlıklı bir şekilde sağlanması ve işsizliğin azalmasının üretim seferberliğinden geçtiğini aktaran AKSAKAL, devletin en asli görevinin yurttaşlarına iş fırsatları oluşturmak olduğunu söyledi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan AKSAKAL, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili partisinin görüşlerini aktardı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne tam destek verdiklerini ifade eden AKSAKAL, bölgesel ittifakın önemine dikkat çekti, barışı ve güvenliği sağlamanın yolunun bölge ülkelerinin ortak hareket etmesinden geçtiğini vurguladı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL ayrıca, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde DSP’nin tutumuyla ilgili kendisine eleştiri ve soru yönelten bir öğrenciye de yanıt verdi.

DSP’nin ayrı bir siyasi parti olduğunu ve kimseyi desteklemek gibi bir zorunluluğu olmadığını kaydeden AKSAKAL, “Türkiye’de kendisini solun tek temsilcisi gibi gösteren CHP, sol düşüncenin hiçbir zaman iktidar olmamasını istiyor” ifadelerini kullandı. 23 Haziran seçimlerinde oy kullanmamasına da açıklık getiren DSP lideri, “bizim için seçimler 31 Mart’ta bitmişti. Aday göstermediğimiz ve benimsemediğimiz adaylara, bir genel başkan olarak gidip oy vermem doğru olmazdı.” dedi.

Bilkent Politik Düşünce Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Cihan DAĞDEVİREN de, Önder AKSAKAL konuk etkinliğinin, bu sene düzenledikleri ilk etkinlik olduğunu belirterek “sayın genel başkana geldikleri için teşekkür ediyoruz, kendilerini ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Diğer Haberler

AKSAKAL: “Dünya Durdukça Türk Milleti Varolacaktır!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. AKSAKAL …