DUYURULAR

AKSAKAL: “Yerel Seçimler İttifak Partilerinin Kendi Bekaları Adına Sorun Olur.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Gaziantep eski Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celal DOĞAN’ı parti genel merkezinde kabul etti.

Gaziantep 20. ve 21. dönem DSP Milletvekili Ali ILIKSOY ile birlikte gelen DOĞAN, Türkiye’nin içine sürüklendiği bu zorlu süreçten çıkış yolunun ancak DSP gibi temiz, dürüst ve halkın teveccühüne mazhar olabilen bir partiyle çıkılabileceğinin görüldüğünü, bu nedenle Gaziantep halkının da yoğun talebiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığına DSP adayı olarak katılma düşüncelerinin olduğunu belirtti.

Görüşmede AKSAKAL, “Sayın Celal DOĞAN demokrat çizgisini yaşamının hiç bir döneminde değiştirmemiş, Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyetin temel değerlerini kendisine rehber edinmiş bir siyasetçidir. Toplumsal birliğin, üniter bütünlüğün korunması ve geliştirilmesinde önemli görevler üstlenmiştir. Gaziantep halkının talebi elbette ki DSP için değerlidir, böyle bir yol arkadaşlığıyla halkımıza hizmet etmek bizi de ziyadesiyle memnun eder.” dedi.

Görüşmede Celal DOĞAN adaylık başvuru belgelerini DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL’a verdikten sonra yapılan basın açıklamasında AKSAKAL şunları söyledi:

Saygıdeğer Basın mensupları,

Türkiye siyasetinde önemli bir dönemi hep birlikte yaşıyoruz.

24 Haziran öncesinde başlatılan sözde ittifak çalışmalarının, toplumda kalıcı bir karşılığı olmadığı, halkın bu yapılanmaların parçası olan partilerden de her geçen gün biraz daha uzaklaştığı gün gibi ortaya çıkmaya başlamıştır.

Demokratik Sol Parti olarak biz de elbette yaşananları yakından izliyoruz, gerektiğinde eleştirilerimizi ve beraberinde çözüm önerilerimizi ortaya koyuyoruz.

Yaşamsal güvencesi ortadan kaldırılmış insanlar, üstüne üstlük ağır bir ekonomik bunalımı da beraberinde hissediyorsa, geleceğinden umudu kesmişse, çaresizliğinin altında eziliyorsa buna kimse kayıtsız kalamaz.

Artık bütün toplum biliyor ki, 31 Mart seçimleri sözde ittifak partilerinin kendileri için bir beka sorunu olacaktır.

Ülkenin çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde gören her yurttaşımız çıkış yolunun ancak DSP ile bulunabileceğine kanaat getirmiş ve bu doğrultuda arayışlarını yoğunlaştırmıştır.

Türk siyasetinin içinde uzun yıllardır yer alan ve Gaziantep Spor Kulübümüzün de Başkanlığını yürüten sayın Celal DOĞAN bu kaygılarını paylaşmak üzere bugün misafirimiz oldular.

Verimli bir görüşme oldu. Bugüne kadar ortaya koyduğu katkılardan Gaziantep halkının tamamının yaşadığını ve bildiğini dile getiren sayın Celal DOĞAN, bundan sonra da halka hizmet verebilmek, toplumsal ayrışmaların sürekli körüklendiği, kargaşa ortamının dinamik tutulduğu bir strateji karşısında ancak Demokratik Sol Parti’nin barışçıl, yurtsever ve toplumsal birliği güçlendiren programıyla durulabileceği inancıyla üzerine düşen tarihi sorumluluğu deruhte edebileceği görüşünü bizlerle paylaştı.

Bildiğiniz gibi dün DSP Parti Meclisimiz toplandı Büyükşehir, İl, İlçe ve Beldelerden Belediye Başkan adaylarımızı görüştü – onayladı ve bugünden sonraki aday belirlemelerinde Genel Başkana ve Başkanlık Kuruluna tam yetki verdi.

Sayın Celal DOĞAN da 31 Mart seçimlerinde partimizin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacaklardır. Hayırlı uğurlu olsun.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …