DUYURULAR

Aksakal: Türkiye’de iktidar değil, muhalefet sorunu var

Seçim çalışmaları kapsamında Kocaeli’nin Kandıra ilçesini ziyaret eden DSP Genel Başkanı Önder Aksakal esnafı ziyaret ettikten sonra Kandıranın Sesi gazetesinin sorularını yanıtladı. Aksakal, “Türkiye’de iktidar sorunu değil, muhalefet sorunu var” ifadelerini kullandı. DSP’nin 31 Martta bu muhalefet sorununa son vereceğini söyleyen Aksakal, halkı DSP’ye oy vermeye çağırdı.

“KANDIRA ESNAFI ZİYARET EDİLDİ

31 Mart seçim çalışmaları kapsamında Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Genel Başkan Aksakal, Esnafı ziyaret etti ve sorunlarını dinledi.

Esnaf ziyaretinden sonra Kandıra Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Aksakal, “Muhalefet milletvekilleri mecliste yan gelip yatıyorlar. Bu millet bunu artık iyi görüyor. 31 Martta bunlara gerekilen cevap verilecektir diye düşünüyorum” dedi.

Üretimin canlanması krizin içinden çıkılması için iktidarın gitmesi gerektiğini vurgulayan Aksakal, “Bunun ilk ayağı da muhalefetin değişmesidir. Muhalefetin parlamentoda demokrasiye yönelik bir çalışması yok. Bu şekilde bir siyaset anlayışı yürütülemez. Bu seçimlerde oylarınızı DSP’ye vererek gerçek muhalefeti harekete geçirmeniz gerekir. Ak Parti ile baş başa mücadele edecek bir partiye oy vermelisiniz. O parti de DSP’dir” dedi.

Ziyaret esnasında konuşan Babalı Muhtarı Metin yörük ise şunları söyledi: “Eskiden devlete itibar etmeden geçimimizi sağlardık. Eskiden sadece devlete asker gönderirdik. Biz yörüğüz geçimimiz her şekilde yapıyorduk.  Şimdi artık geçinemez hale geldik. Domatesi bile alamaz hale geldik. Durumlar hiç de iyi değil.”

“VATANDAŞIN KAHVEHANELERDE DEĞİL, ÜRETİMDE OLMASI GEREKİR”

Ünal Cankurt ile kısa bir sohbet ederek yerel basının durumu değerlendiren Aksakal, Ünal Cankurt’un sorularını yanıtladı. Aksakal şunları söyledi:

“Kandıra ile ilgili genel durumu soran gazeteciye Aksakal, seçim bildirgesinden örnekler vererek sorunu anlattı. Türkiye de bir iktidar sorunu olduğunu düşünmüyoruz. Türkiye de bir muhalefet sorunu olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonra Dsp olarak muhalefete gelerek iktidarın yanlış politikalarının karşısında durarak. İktidara doğru ilerleyeceğiz. Kandıra’da halkın çoğu kahvelerde zaman geçiriyor. Bu durumun aşılması gerekir. Sabah vakti kahvehane dolu olamaz. Herkesin tekrar üretime katılması gerekir. 31 mart seçimlerinde güvercini havaya uçurarak bu bütün olumsuz koşullara son vereceğiz.”

“KARTEPE GAZETESİ ZİYARET EDİLDİ”

Kartepe ilçe başkanlığını  ziyaret ettikten sonra Kartepe Gazetesine konuk olan Aksakal, Kartepe Gazetesi İmtiyaz Sahibi Genel Yayın Yönetmeni Cem Şakoğlu ile görüştü.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …