DUYURULAR

Aksakal: Toplum, doğru söyleyen siyasetçileri özledi

Seçim çalışmaları kapsamında Antalya’da bulunan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, toplumun doğruyu söyleyen siyasetçileri özlediğini belirtti. Aksakal, “31 Mart’tan sonraki süreçte 2023 seçimlerine kadar Türkiye’nin ana muhalefet partisi görevini Demokratik Sol Parti üstlenecektir” ifadelerini kullandı.

Antalya’da Konyaaltı İlçe Belediye Başkan adayı Buket Dağlı’nın seçim ofisinin açılışına katılan Aksakal burada 31 Mart yerel seçimlere ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Aksakal, “Türkiye’nin her yerinden olumlu gelişmelerle karşılaşıyoruz. Toplum doğruyu söyleyen, haklı gerekçeleri ortaya koyarak eleştiriler yapan siyasetçileri özledi. Toplum artık yönünü bize dönerek değerlendirmeler yapıyor” diye konuştu.

“ADAYLARIMIZIN YÜZDE 80’İNİN SEÇİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

DSP’ye yapılan saldırılara cevap verdiklerini söyleyen Aksakal, “Bizim verdiğimiz yanıtlar toplumda karşılık buluyor. Bu da tabii başta muhalefet partiler olmak üzere bu kesimleri rahatsız ediyor. Rahatsız olmaya da devam edecekler. 81 ilde, 323 ilçede ve 29 beldede aday gösterdik. Yüzde 80’inde seçimleri alabileceğimize inanıyoruz. Adayların büyük çoğunluğu çok yetkin, çevresinde sevilen, dürüst insanlar. 31 Mart’tan sonraki süreçte 2023 seçimlerine kadar Türkiye’nin ana muhalefet partisi görevini Demokratik Sol Parti üstlenecektir” dedi.

“TOPLUMA FAYDALI OLABİLECEK ADAYLAR SEÇTİK”

Bir Gazetecinin CHP’deki küskünlerin DSP’den aday oldukları yönündeki sorusuna ilişkin ise Aksakal şu cevabı verdi: “CHP içinde küsmüşler midir, küsmemişler midir o bizim ilgi alanımızda değil. Herhangi bir partiye üye olmayan insanlar olarak geldiler, biz de onların toplumdaki karşılıklarını örgütlerimiz aracılığıyla değerlendirdik, topluma faydalı olabilecek adayları gösterdik.”

“KONYAALTI CEM EVİ ZİYARET EDİLDİ”

Konyaaltı esnaf ziyaretinden sonra Konyaaltı Cem Evi’ni ziyaret eden Aksakal, Alevi kültür Derneği Konya Altı Şubesi Başkanı Abidin Şahin ile basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Aksakal, “DSP, programında inançlara saygılı laiklik terimini kullanan tek partidir. Ve Alevi toplumuna yönelik önerilere en geniş şekilde yer veren partidir. Cem evlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi talebini ortaya koymak belki de Türkiye’nin en büyük ayıplarından birisidir. Bu ayıbı DSP iktidarında kaldıracağız” dedi. Aksakal’dan sonra söz alan Alevi kültür Derneği Konya Altı Şubesi Başkanı Abidin Şahin ise, her legal partiye kapalılarının açık olduğunu belirterek, “Bu kapıdan içeri giren kim olursa olsun, siyasi düşüncesini dışarı da bırakıp geliyor. İlk defa bir Genel Başkanın Konyaaltı Cem Evini ziyaret etmesinden ayrıca çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Biz her partiye ve insana eşit davranıyoruz. Eşit davranmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …