DUYURULAR

AKSAKAL, TBMM Başkanı ŞENTOP’u Ziyaret

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Siyasi Partiler, Milletvekili ve Yerel Yönetim Seçimleri ile Yüksek Seçim Kurulu Kuruluş Kanunu’daki değişiklikler konusunda hazırlanan DSP ÖNERİLERİ çalışmasını paylaşmak üzere TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’u makamında ziyaret etti. .

Görüşmede siyasi partilere yapılan Hazine Yardımı, Seçim Barajı ve Siyasetin Finansmanı’nın Şeffaflığı gibi konular ele alındı. DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL,  bu çalışmalarını  Anavatan Partisi, İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi sayın Genel Başkanları ile sayın Adalet Bakanı’na da sunduklarını belirterek gerçekten demokratik bir ortamda devlet yönetimi ve halka hizmet sağlanması isteniyorsa toplumun tümünün parlamentoda temsilinin sağlanması ve seçimlerin, katılma yeterliliğini elde eden partilerin eşit koşullarda ve hakça paylaştırılan devlet yardımı ile herhangi bir barajın olmadığı koşullarda gerçekleşmesinin önemine vurgu yaptı. Ziyarette AKSAKAL, seçimlere katılma kriterleri içinde sayılan “Parlamentoda grubu bulunması” şartının kötüye kullanıldığını, son dakikada sözde demokrasi adına yapılan milletvekili transferlerinin esasen emek ve irade hırsızlığı  ile eşdeğer olduğunu belirterek, partisinden herhangi bir gerekçeyle istifa eden bir Milletvekili’nin en az 1 yıl “Bağımsız” kalması şartının getirilmesini önerdiklerini belirtti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’a bu ziyarette, Genel Başkan Yardımcıları Hasan ERÇELEBİ, İbrahim YUMUŞAK ve Genel Sekreter Yardımcısı Ejder ONURSAL eşlik etti.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan Geniş Tabanlı Hükümet Çağrısı

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Gara Operasyonu’nda 13 vatandaşımızın şehit edilmesinin ardından tırmanan gerginlikler sonrası DSP Genel …