DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL: “Şıracının Şahidi Bozacı !”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL son günlerde Bülent ECEVİT üzerinden kişisel rant devşirme derdinde olan bazı gazeteciler türediğini, hayatta olmayan biri üzerinden spekülasyon yaratarak sonuç almanın mümkün olmadığı gibi, bu yöntemlerine ECEVİT gibi bir devlet adamının malzeme edilmeye çalışılmasının muhatapları adına bir talihsizlik olduğunu vurguladı.

AKSAKAL açıklamasında şunları söyledi:

Ülkeyi yönetme noktasında olup da bu işi beceremeyen bazı siyaset aktörlerinin başları sıkıştıkça Demokratik Sol Parti’nin kurucusu ve kuramcısı Bülent ECEVİT’i gündemlerine almalarına alışmıştık. Şimdi yeni moda, ne hikmetse bazı gazeteciler de sıraya girdiler.

Ebediyete intikal edeli 12 yıl olmuş birinin arkasından yerli yersiz bir takım iddialarla kendilerini gündeme taşımaya çalışanlara bir çift sözümüz olabilir. ECEVİT öyle bir değer ki;

Hâlâ adını kullanıp, onun hikâyelerinden para kazanmaya çalışan avantacılar var.

Hakkında ileri geri mesnetsiz iddialar üretip, kendi yanlışlarını masum gösterme ya da kendilerini gündeme taşıma gayretinde olan takiyyeciler var.

Kitabının satışını sağlamak adına Ecevit için, sözde “Gülen cemaati sağ olsunlar,  partimize sürekli maddi katkılar yapıp seçim kampanyalarımıza destek olurlar.” dediğini iddia edebilecek kadar sapkınlaşan utanmaz müfteriler olduğu gibi, Ecevit’in yakın çalışma arkadaşı Hüsamettin Özkan hakkında sözde “.. mahcup bir tavırla.. kredi haberinin doğru olduğunu, Özkan’ın büyük ısrarı üzerine o yalanlama açıklamasını yaptığını, Hüsamettin Özkan’ın Kemal Derviş’le birlikte kendisini sırtından bıçakladığını, hastaneden çıkamamasında Özkan’ın çok büyük günahı olduğunu anlattı.” gibi doğrulanması imkânsız isnatlarda bulunan gazeteciler de çıkıyor.

İhtiyaç duydukları her konuda, Türkiye’nin bir “hukuk devleti” olduğu hakkında ahkâm kesen bu şahısların, öncelikle hayatta olmayan insanların adını kullanarak ortaya attıkları “iddialarını” sesli ya da görüntülü materyallerle ispatlama yükümlülüklerinin olduğunu hatırlatmak isterim.

Sözde iddiaları hakkında tanıklığını önerdikleri kişiler için de güzel bir atasözümüz var:

“Şıracının şahidi bozacı!”

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …