AKSAKAL: Hangi Dostlarınız İçin “Umut”sunuz Açıklayın!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL,  güncel siyaset gündemi ile Cumhurbaşkanı ve Akparti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada değindiği konular üzerine bir açıklama yaptı. AKSAKAL’ın açıklaması şöyle;

“Son günlerde siyasetin aktörleri, yine magazinsel haberler üzerinden ülke gündemini perdelemekle meşguller.

Kimi eski siyasetçiler sözde yeni parti kurma çalışmalarıyla, kimileri atletli fotoğraflarıyla halka “sempatik görünme” yarışındalar.

Oysa oyun kurucu, haksız ve pervazsızca Türkiye’nin geleceğini kendi emperyal ideallerine yönelik kurgulamaya devam ediyor.

DSP olarak sayın Cumhurbaşkanı’nın Muhtarlara hitap ederken sarf ettiği Sol zihniyet, bu komünistler, hiçbir zaman vatansever değildir”  şeklindeki söylemini dehşetle ve şaşkınlıkla izledik.

Sanırız bu tür ayrıştırma söylemlerinden hiçbir zaman vazgeçmeyecek.

Öncelikle belirtelim ki, fiili olarak büyük sorunlar yaşadığımız ülkemizin siyasi gündeminde mesele Sol’un tarihi veya “Atatürk’ün atletli fotoğrafı var mıydı” konuları olmasa gerek.

Sayın ERDOĞAN 1950’lerin köhnemiş zihniyetinin günümüz temsilcisi sıfatıyla solcuları vatansever olmamakla itham ederken, hem toplumsal ayrışmayı derinleştiriyor, hem de yarattığı onbeş senelik yıkımı gözlerden uzak tutabileceğini ve iktidarını sürdürebileceğini zannediyor.

Oysa kendisi de çok iyi biliyor ki Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en vatansever kararları O’nun “sol zihniyet” dediği dönemlerde hayata geçirilmiş, Atatürk’ten sonraki süreçte de Demokratik Sol’un efsanevi lideri ECEVİT tarafından uygulanmıştır.

Ege’de kıta sahanlığı konusunu gündemden çıkaran, Kıbrıslı soydaşlarımızın yaşam hakkını Barış Harekatıyla güvence altına alan, Haşhaş ekimi yasağına karşı ABD’ye kafa tutan ve yakın zamanda Amerika’nın Irak’ı işgaline karşı durarak kendini feda edenler bu ülkenin Sol siyasetçisi ve gerçek vatanseverleridir.

Tabii tüm bunları, Süleyman Şah Türbesini alıp kaçarak vatan topraklarını teröristlere terk edenlerin, Ege’deki adalarımıza Yunan askerlerinin çöreklenmesine sessiz kalanların, kendi adamıza girebilmek için pasaportuna vize mührü vurduranların anlayabilmesini beklemiyoruz.

Keşke solcuların vatanperverliğinin binde biri sizde olsaydı!

Ancak sayın ERDOĞAN’ın konuşmasında satır arasında söylediği bir söz hayli dikkat çekicidir.

“Kendimiz ve umudunu bize bağlayan tüm dostlarımız için bu hedefimize ulaşacağız” diyen Cumhurbaşkanı, kimler için umut olduklarını derhal açıklamalıdır!