DUYURULAR

AKSAKAL, GAZİANTEP’TEN SESLENDİ: “DSP, bir kar topu gibi yürüdüğü yolda, bir çığa dönüşecektir.”

 Genel Başkanımız Önder AKSAKAL, geçtiğimiz Salı günü Gaziantep’te idi. AKSAKAL ve beraberindeki DSP’lilerin yoğun katılımlarıyla, DSP Gaziantep İl Başkanlığı gerçekleşen tören ile birlikte açıldı. İl Başkanlığı görevine getirilen Mehmet Ali KARACAN ile ilgili AKSAKAL, “Bugünden itibaren de Gaziantep’te yeni bir yapılanmayla, yeni bir kanla yola çıkacağız. Sizlerin gayretleriyle, sizlerin inançlı çalışmalarıyla birlikte il başkanlığı görevini kendisine tevdi ettiğimiz, nerdeyse doğduğundan beri DSP’li olan kardeşimiz Mehmet Ali KARACAN ile birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

AKSAKAL açıklamalarına ek olarak, “Ben inanıyorum ki sizler Mehmet Ali KARACAN’ı yalnız bırakmayacaksınız. DSP, bir kar topu gibi yürüdüğü yolda bir çığa dönüşecektir. Bundan hiç şüphem yok.” ifadelerinde bulundu.

DSP’nin Söyledikleri Gerçekleşti, Bugün Toplum Bunu Görüyor
Açılış töreninden sonra basın mensuplarına bir dizi açıklamalarda bulunan AKSAKAL, “Seçimlerden sonra ilk ziyaretimizi Gaziantep ilimize gerçekleştiriyoruz. ‘Seçimler bitti. Her şey bitti.’ demek değil. Seçimlerin bittiği gün, bir sonraki seçim takvimi başlamış demektir.

Demokratik Sol Parti, Türkiye siyasetinde çok önemli misyonlar üstlenmiştir. Çok önemli görevleri gerçekten layıkıyla yerine getirmiştir. Büyük bir partidir. Esası itibariyle büyük bir camiadır fakat 17 yıl önce bu ülkede yaşanan gerçekleri artık herkes çok yakından bilmektedir. Çok yakından takip etmektedir. O günlerde söylediklerimizin gerçekleştiğini bugün toplum yeniden görmeye başlamaktadır. Bu güzel bir gelişmedir.”

DSP Üzerinden Bir Algı Operasyonu Yürütüldü

“Önceki dönemlerde sizlerde çok iyi biliyorsunuz ve çokça bu tarz yaklaşımlarla muhatap oldunuz. Efendim, ‘DSP mi kaldı?’, ‘DSP bitti.’, ‘DSP, CHP ile birleşti.’, ‘CHP’ye katıldı.’ gibi bir algı operasyonu yürütüldü. Bunun gerekçesi, Türkiye’de siyaset yapan, siyaset arenasında Türkiye’nin geleceği için çalışan Atatürk Cumhuriyeti’ni, laik Cumhuriyeti özünden savunan tek partinin Demokratik Sol Parti olduğunu ve bunu asla yıkamayacaklarını bildikleri için böyle bir algıyı yaratma ihtiyacı hissettiler.”

‘Güneş, Balçıkla Sıvanmaz’

“Zaman zaman başarılı olduklarını itiraf etmek gerekiyor ama ‘Güneş, balçıkla sıvanmaz’. Türkiye gerçeklerini hepimiz yakından yaşıyoruz. Bizler, ortalama yaşam standardı olan insanlarız. Ne çok zengin ne de çok fakir insanlarız. DSP, tamamı ile insani ihtiyaçlarını karşılamak üzere gelirleri olan, bunları dürüstçe kazanan, hırsızlıkla, yolsuzlukla, arsızlıkla, vatana ihanetle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlar topluluğundan oluşmaktadır.”

Gaziantep’te Mehmet Ali KARACAN ile Birlikte Yürüyeceğiz
!

“Bugünden itibaren de Gaziantep’te yeni bir yapılanmayla, yeni bir kanla yola çıkacağız. Sizlerin gayretleriyle, sizlerin inançlı çalışmalarıyla birlikte il başkanlığı görevini kendisine tevdi ettiğimiz, nerdeyse doğduğundan beri DSP’li olan kardeşimiz Mehmet Ali KARACAN ile birlikte yürüyeceğiz.”

‘DSP, Bundan Sonraki Sürece Mutlaka Damgasını Vuracak’
“İnanıyorum ki Demokratik Sol Parti, 31 Mart seçimleri sonrasında Türkiye gündemine, olması gerektiği gibi yeniden yerleşti. Toplumda, ‘Evet, Demokratik Sol Parti kapanmamış. DSP, Türkiye siyasetinde en etkin yerini alacak ve bundan sonraki sürece de mutlaka damgasını vuracak’ anlayışı yerleştirilmiştir.”

“Hiçbir Dönem İstikrarı Yakalayamamış Bir Devlet Yönetimi Var”

“Yaşadığımız olayları hepiniz yakında izliyorsunuz. Türkiye’de her ne kadar istikrar bozulmasın diye kurguladıkları bir iktidar sistemi varsa da hiçbir dönem istikrarı yakalayamamış bir devlet yönetimi var. Her sene seçim sandığı önümüze geliyor. Bakın belki de önümüzdeki süreçte bir seneye bırakmadan bir başka sandığı önümüze getirebilirler.”

Siyasi İkballerini Korumak için Çıkar İttifakları Oluştu

“Kendi varlıklarını koruyabilmek için ittifaklar kanunu çıkardılar. Kendi siyasi ikballerini korumak için fikren birbirleriyle  uzaktan yakından alakası olmayan partiler sözüm ona ittifak yaptılar ama sonuç çokça da değişmedi gördüğünüz gibi. Yine birbirlerine düşmeye başladılar çünkü ilişkileri bir vatan sevgisi ilişkisi, halkın refahı için oluşan bir ilişki değil. Tamamen kendi çıkarları üzerine kurulmuş bir ittifak ilişkisi idi.”

Toplum, Demokratik Sol Partiye Yönelecektir

“Bu çıkarları bozulduğu andan itibaren kavgaları yeniden başlayacak ve toplum bu arayışa kavgasız, gürültüsüz, sevgi üzerine kurulmuş insani değerleri ön planda tutan, vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan Demokratik Sol Parti’ye yönelecektir. Buna gönülden inanıyorum. Genç arkadaşlarımızla birlikte bu süreçte biz de onlara her türlü desteği vereceğiz. Her zaman yanlarında olacağız. Gaziantep’te geçmişte, siyasette etkin rol almış arkadaşlarımız, gerek merkezde olsun, gerek diğer ilçelerimizde olsun genç kardeşlerimize, her türlü desteği vermek zorundadırlar. Bunu ne için istiyoruz? Üreten bir Türkiye’de, özgür bir insan gibi yaşamak için, geleceğe güvenle bakan bir toplumu yeniden yaratabilmek için istiyoruz. Çıktığımız bu ulvi yolda, bu kutsal yolda başta İl Başkanımız Mehmet Ali KARACAN’ın kendisine ve onun yönetimine, onlarla beraber omuz omuza çalışacak kardeşlerimize üstün başarılar diliyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun.”

Diğer Haberler

“Gündemi Kaybeden Her Şeyi Kaybedecektir!”

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, İstanbul İl Örgütü ile video konferans yoluyla bayramlaştı. Konuşmasına iyi bayramlar …