DUYURULAR

Aksakal, “Ekonominin ve kalkınmanın temeli köyden ve köylüden başlar”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal seçim çalışmaları kapsamında Tire halkı ile buluştu. İzmir’in Tire ilçesinde mevcut Belediye Başkanı ve aynı zamanda DSP Tire Belediye Başkan Adayı olan Tayfur Çiçek’i ziyaret ederek çalışmasına başlayan Aksakal, daha sonra Çiçek’in Kahrat köyünde gerçekleştirdiği tapu teslim etme törenine katıldı.

Burada yapılan törende konuşan Aksakal, “DSP’ye göre ekonominin temeli köydür. Kalkınma köyden ve köylüden başlar. Bunu mutlaka el birliği ile hep beraber gerçekleştireceğiz” dedi

Aksakal’ın konuşmasından satır başları;

“RANTIN OLMADIĞI YERDE HAYAT OLMAZ DİYENLERİ GÖNDERMELİYİZ”

“İzmir DSP anlayışı ile yönetildiği zaman güzel olmuştu. Fakat bu anlayıştan zamanla uzaklaştıkça köy olmaya başladı. Rantın olmadığı yerde hayat olmaz anlayışını yıkmazsak eğer, yeniden üretimi, yeniden katma değeri yaratamazsak, köylümüzü, tarımcımızı, çiftçimizi, hayvancımızı besleyemezsek ülke kalkınamaz. DSP’ye göre ekonominin temeli köydür. Kalkınma köyden ve köylüden başlar. Bunu mutlaka el birliği ile hep beraber gerçekleştireceğiz.”

“İNSANLARIMIZDA BİR DSP ÖZLEMİ VAR”

“Gittiğimiz yerlerden çok kolay çıkamıyoruz. İnsanlarımızda bir özlem var. Bir DSP özlemi var. İnsanlarımız 17 yıllık bu çıkmaz sokaktan artık çıkmak istiyorlar. Geçen seneden beri bir ittifak tutturdular. İnsanları kendi düşüncesi olmayan adaylara oy vermeye zorladılar. Bu durum yerel seçimlerde daha bir bariz şekilde ortaya çıktı. İnsanlar beğendikleri siyasete, o siyasetin temsilcilerine oy vermek istiyorlar. Türkiye’nin artık içinde bulunduğu durumdan kurtulmanın tek adresi DSP’dir. Bülent Ecevit’in programının uygulanmasıdır. 31 Mart’ta bütün sandıklardan ak güvercinler kanat çırparak çıkacaklardır. Buna inancımız sonsuzdur.”

“ÖNEMLİ OLAN GÖNÜL BİRLİĞİMİZİN OLMASIDIR”

“Büyükşehir kanunun değişmesi ile köyler de mahalle haline getirildi. Bunları derleyip toplamak bir gecenin işi değil. Fakat inanıyorum ki DSP’nin adayı Tayfur Çiçek bütün bu çalışmaları en güzel şekilde yapacaktır. Önemli olan gönül birliğimizin olmasıdır. Önemli olan vatana millete hizmet aşkımızın olmasıdır. Çalma yok, çırpma yok, avanta, lavanta yok. Hepsi DSP’nin düzgün programı ile, barış içinde kardeşçe yaşanan özgün bir Tire yaratmak üzerine kurgulanıyor. Ben de DSP’nin Genel Başkanı olarak, Türkiye’nin Atatürk’ten sonra en düzgün, en doğru ve en milliyetçi adamı olan Bülent Ecevit’’in koltuğuna oturan bir kişi olarak onun adına sizlere söz veriyorum. Tiremizin arkasında olacağız ve onların her türlü çalışmasına destek vereceğiz.”

 

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, SP Genel Başkanı KARAMOLLAOĞLU’nu Ziyaret Etti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Siyasi Partiler, Milletvekili ve Yerel Yönetim Seçimleri ile Yüksek Seçim …