DUYURULAR

AKSAKAL: “Dünya Durdukça Türk Milleti Varolacaktır!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AKSAKAL mesajında: “Dünyanın bugün geldiği noktada iyice anlaşılmıştır ki, insanlığın ve doğanın tek ihtiyacı insanca ve hakça bir yaşamdır. Bu da ancak bilimin öncülüğünde demokrasi gücü ile mümkün olabilir.

620 yıl üç kıtada hüküm sürmüş büyük bir imparatorluğun bu iki önemli gücü hakim kılamaması, üretim sistemlerini geliştirememesi, bilime ve teknolojiye mesafeli kalması, kendisini bu alanlarda geliştirmiş devletler karşısında çaresizliğin pençesine düşürmüş, nihayetinde topraklarının tümünü kaybetmeyle karşı karşıya kalmıştır.

Türk milletinin bağrından ve o günkü yönetimin içinden çıkan Mustafa Kemal, makûs talihimizi kırarak büyük bir kurtuluş savaşının sonrasında yeni bir devlet kurmuş, Cumhuriyeti ilan etmiştir.

Ülkemizin, yüz yıllık heveslerle yeniden emperyalist güçlerin hayallerini süslediği bugünlerde, milli mücadelenin, lâik-demokratik Cumhuriyetin değeri ve önemi bir kez daha kendisini hissettirmektedir.

Bir olmak, birlik olmak, yurdumuzu dört koldan kıskaca almak isteyen emperyalist planları bozmak, bu topraklar üzerinde yaşayan, bu toprakları kendisine vatan sayan her yurttaşın birinci ödevidir.

Cumhuriyetin ilân edildiği bu kutlu günde, yaşamını hiçe sayarak, başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere “ya istiklâl, ya ölüm!” diyerek zaferi içen, bu toprakların 97 yıldır vatan kalması uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki; dünya durdukça Türk milleti varolacaktır.

Demokratik Sol Parti varoldukça, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere emaneti Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.

Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun!” sözlerine yer verdi.

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Yunan Bakana cevap: “Daha çok beklersiniz!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos DENDIAS’ın, “Avrupa, Türkiye’nin davranışının sınırlarını göstermelidir. Yunanistan …