DUYURULAR

AKSAKAL: “DSP Belediyeciliğini Halkımızla Buluşturacağız”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal, partili belediye başkanları ile DSP genel merkezinde bir araya geldi.

Oluşturulan Belediyeler Eşgüdüm Merkezi (BEM) yöneticilerinin de katıldığı toplantıya Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar ÇORUM, Marmaraereğilisi Belediye Başkanı Hikmet ATA, Bahadın Belediye Başkanı Yurtseven Bozdemir, Çepni Belediye Başkanı Zerener DAMLAPINAR ve Kesmetepe Belediye Başkanı Ali YILMAZ katıldı.

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, toplantı açılışında yaptığı konuşmada, “mahalli İdareler Seçimlerinde başarılı olduğumuz belediyelerimiz eliyle DSP belediyeciliğini yeniden halkımızla buluşturacağız.” dedi. Aksakal şunları söyledi:

“Değerli Belediye Başkanı arkadaşlarım, 

Genel Merkez’de oluşturduğumuz Belediyeler Eşgüdüm Merkezimizin değerli yöneticileri, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 

31 Mart seçimleri sonrasında alışık olmadığımız ve siyasi tarihimizde belki de ilk kez yaşanan bir süreç geride kaldı. 

Türkiye bundan sonra gerçek gündemine hızla dönmeli, kaybedilen zaman telafi edilmeli, yurttaşların iç içe yaşadığı devasa sorunlar bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. 

İşte bu sebeple biz de genel merkezimizde çalışmalarımızı olgunlaştırdık, belediyecilik alanında tecrübeleri olan, çağdaş ve yaşanabilir kentler konusunda alanında uzman arkadaşlarımızla BELEDİYELER EŞGÜDÜM MERKEZİ’ni kurduk. 

Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız sayın Murat ÖZBİLGE başkanlığında olmak üzere, Hesap Uzmanı ve Genel Başkan Yardımcımız sayın İbrahim YUMUŞAK, CUMHURİYETKENT UMUDUN PROJESİ çalışmalarımızın mimarı değerli hocamız Doç.Dr. Çetin GÖKSU, önceki dönem Avcılar Belediye Başkanımız sayın Dr. Handan TOPRAK ve iktisatçı sayın Murat GÜZTOKLUSU’ndan oluşan kurulumuzla, belediyelerimize her türlü teknik ve siyasi desteğin oluşmasını sağlayacağız. 

Yerel seçimlerde halkımıza Cumhuriyetkent Umudun Projesi olarak adlandırdığımız seçim bildirgemiz ile bir perspektif sunmuştuk. Bu bildirgede makro düzeyde yer alan başlıkların stratejik eylem planlarını hayata geçireceğiz. Öncelikle SEVGİ KENTLERİ olarak düzenlemeye başlayacağımız belediyelerimizi, daha üretken, hakça paylaşan ve Cumhuriyetimizin genlerini oluşturan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti özelliklerini öne çıkaran bir yaşam alanı yaratma kararlılığındayız.

Demokratik Sol Parti olarak kısır çekişmelerden, içeriksiz diyaloglardan ve çıkara dayalı siyasi platformlardan kendimizi uzak tutacağız.

Türkiye’nin geleceğine ilişkin kurgulanan dış merkezlerle bağlantılı “projelere” asla paydaş olmayacağız. 

Demokratik Sol politikaların halkımızla buluşması ve onların geleceğini güvence altına alacak uygulamaların, geçmişte olduğu gibi bugün de layıkıyla yapan üstesinden gelebileceğimize güvenim tamdır.

Belediye Başkanlarımız CUMHURİYET KENT UMUDUN PROJESİ kapsamında kendi bölgelerinde, yörenin özgün ve öncelikli konularını kapsayan en verimli çalışmalara imza atacaklardır.

DSP olarak gerek yerel yönetimlerde, gerekse merkezi hükümet nezdinde ülkenin ve halkımızın yararına olan tüm çalışmalara desteğimizi vereceğiz.

Belediye Başkanlığını elde edemediğimiz ilçe ve beldelerde ise DSP listelerinden seçilmiş Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız var. Onlar da bulundukları konum itibariyle halkın yararına olan çalışmalara olumlu katkılarını sunacaklardır. Bugüne kadar siyaseti, kuru bir çekişme alanı olarak görmedik, bundan sonra da görmeyeceğiz.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, SP Genel Başkanı KARAMOLLAOĞLU’nu Ziyaret Etti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Siyasi Partiler, Milletvekili ve Yerel Yönetim Seçimleri ile Yüksek Seçim …