DUYURULAR

Aksakal: DSP barışın, kardeşliğin ve huzurun teminatıdır

31 Mart seçim çalışmalarına memleketi Aydın’da devam eden DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Aydın girişinde yoğun bir sevgi seli ile karşılandı.
DSP’liler ve hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılanan Aksakal, oluşturulan konvoy eşliğinde Acarlar’a gitti. Acarlar’da halka seslenen Aksakal, “DSP barışın, kardeşliğin ve huzurun teminatıdır” ifadelerini kullandı.

Acarlar

18 gün sonra sandıklara gidileceğini hatırlatan DSP Lideri Aksakal, “Bütün sıkıntılarımızı dile getireceğiz. Bu sıkıntıları yeniden gündeme getirmek için DSP’yi yerelde güçlü kılmamız gerekir. 17 yıldır hiçbir şey yapmayan bir iktidarın karşında herhangi bir muhalefette yok” dedi.

“31 Mart’ta el birliğiyle bu işin içinden çıkacağız”

‘Sıkıntıları gidermenin ilk adresi yereldir’ diyen Aksakal, “El birliği ile 31 matta bu işin içinden çıkacağız. Yerel yönetimlerde dsp bin ağırlığıyla halk Meclis’lerini oluşturarak bölgenin sorunlarını tespit edip sıkıntılarımızı çözeceğiz. Ben Aydınlının evladıyım yıllar yılıdır Acarlar’da değişen bir şey yok. Türkiye’nin en çalışkan insanlarının olduğu bir kentteyiz. Fakat bu kente hiçbir çalışma ve hizmet yok. Biz DSP olarak İncirliova’dan başlayarak ağırlığımızı koyacağız. insanca bir yaşamı hep birlikte oluşturacağız. 31 Mart gecesi oylarınıza sahip çıkacaksınız oyların çalınmasına izin vermeyeceksiniz. Bu şekilde 31 Mart’ta ana muhalefeti, 2023‘te ise teslim ettiğimiz devleti geri alarak iktidar olacağız. DSP barışın huzurun ve kardeşliğin adıdır, teminatıdır. İktidar yürüyüşümüzü Acarlar’dan başlayarak Ankara’nın Beştepe sine kadar götüreceğiz” şeklinde konuştu.

İncirliova
“Türküyle, Kürdüyle, Çerkezi ve Lazıyla bir bütünüz”

Acarlar’da yaptığı konuşmadan sonra İncirliova Sulupark’a geçerek vatandaşlarla buluşan Aksakal, Türkiye’nin Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle ve Lazıyla bir bütün olduğunu söyledi.

CHP’nin 27 yıldır ne iktidar ne de hükümet ortağı olamadığını vurgulayan Aksakal, “Bana kimseyi eleştirme diyorlar. 17 yıldır iktidarda olanı 27 yıldır hükümet ortağı bile olamayanları eleştirmeyeceğiz de ne yapacağız. Biz siyaset yapıyoruz. Siyasetin temeli de eleştiriye dayanıyor. İncirliova beton yığını olduysa MHP’deki arkadaşımızı eleştirmeyecek miyiz. İyi mi yaptı diyeceğiz? Hayır. Doğruyu söyleyeceğiz. Fakat doğruyu ilk önce dünyada söyleyeceğiz sonra ahirette. Bizim CHP’ye, Ak Partiye, İyi Partiye, MHP’ye ve HDP’ye oy veren kardeşlerimizle bir sorunumuz yok. Biz, Türküyle, Kürdüyle, Çerkez’iyle ve Lazıyla bir bütün Türkiyeyiz. Hiç kimse bizi birbirinden ayırt edemez. Sorun baştakilerden kaynaklanıyor. Birisi koltuğu bırakmak istemiyor. Saltanatım yıllarca sürsün istiyor. Diğerleri ise parlamentodaki ceylan derisi koltuklarını bırakmak istemiyor” diye konuştu.

“Memlekette ne tarla, be çiftçi ne de hayvancılığı bıraktılar”

Aksakal konuşmasına şu şekilde devam etti:
“Kendi içlerindeki kavgadan dolayı memleketteki kavgayı göremiyorlar hatta görmek de istemiyorlar. Peki ne oluyor; olan buradaki garip halka, fakir ve fukaraya oluyor. Bunu acilen önlememiz gerekir. Uluslararası ciddi kuruluşların açıklamaları var. Bu kuruluşlar Türkiye’nin 2019 daki büyüme beklentisini 1,2 olarak belirlediler. Sonradan bu açıklamayı düzelterek büyümeyi 0,9 olarak açıkladılar. Bu ne demektir biliyor musunuz? Bunun adı iflas etmek demektir. Bu bir iflastır. Memlekette ne tarla, ne çiftçi, ne de hayvancılığı bıraktılar. Tüm bunlara dur diyebilmek için şapkamızı çıkarıp önümüze koyarak aklın yolu birdir diyeceğiz. Bu devleti yönetmek arzusunda olan ve geçmişinde hırsızlık, yolsuzluk ve vatan hainliği olmayan DSP’ ye destek vererek bu duruma son verebilirsiniz. Doğru ve temiz siyaseti ilke edinmiş DSP’lileri iktidara getirdiğinizde herşeyin hesabını da rahatlıkla sorabilirsiniz. Belediyenin geliri nereye hangi rant kapısına akıyor diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Çünkü DSP böyle bir partidir. “

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …