DUYURULAR

AKSAKAL: “DSP, Badirelerden Çıkışın Tek Adresidir!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, 12 Eylül faşist darbesinin 38. yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

“Bugünkü Türkiye için hazırlıkların başlangıç tarihi 12 Eylül 1980 olmuştur.” diyen AKSAKAL şunları söyledi:

“Türkiye, emperyalist sistemin dünya genelindeki etkin mekanizmalarının cenderesi altında bir yaşam mücadelesine sürüklenmiştir.

Yüz yıl önce Mustafa Kemal ve yurtsever halkın her kesiminden insanlarıyla omuz omuza yürütülen kurtuluş mücadelesi sonucunda topraklarımızdan sürülüp atılan bu güçler, tarihsel döngüyü yeniden aynı noktaya taşıma heveslerinden asla vazgeçmemişlerdir.

17 yıldır devletin bütün organizmasını alt üst ederek yeni bir yapı ortaya çıkarma gayretindeki AKP zihniyeti ve iradesi, işte tam da bu heveslerin gerçekleşmesi adına kendilerine tanımlanan görevlerini adım adım hayata geçirmektedirler.

Bugünkü Türkiye için hazırlıkların başlangıç tarihi 12 Eylül 1980 olmuştur.

Faşist katil, emperyal sistemin “çocuğu” Kenan Evren ve şürekâsınca 38 yıl önce gerçekleştirilen askeri darbe sonucunda on binlerce yurtsever tutuklanmış, işkencelerden geçirilmiş, sürülmüş, süründürülmüş, öldürülmüştür.

Arada kesintilere uğrasa da projelerini sürdürdükleri konusunda asla şüphe yoktur.

Ama sadece Türkiye’de aynı amaca hizmet edenler değil, tüm dünya bilmelidir ki Türk milleti, atalarının kanlarıyla suladığı bu aziz vatanın bir tek çakıl taşını dahi teslim etmeyecek, egemenliğine ve geleceğine sonsuza dek sahip çıkacaktır.

Her türlü perdeleme ve engelleme çabalarına rağmen Demokratik Sol Parti (DSP), ülkenin ve toplumun içine düşürüldüğü badirelerden çıkışın tek adresidir.”

Check Also

ÖNDER AKSAKAL CNN TÜRK’DE

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, 7 Eylül Cumartesi akşamı saat 21:00’da CNN …