DUYURULAR

AKSAKAL Bayramlaşmada Konuştu: “Kanunsuzluk Ve Keyfiyet Topluma Kanıksatılıyor!”

DSP Genel Merkezinde Kurban Bayramı için bayramlaşmalar yapıldı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL saat 14:00’de partililerle ve vatandaşlarla bayramlaştı. AKSAKAL bayramlaşmada yaptığı konuşmada tüm yurttaşların ve islam inancını yaşayan dünyadaki müslümanların bayramını tebrik etti. AKSAKAL, “Sistemsizlik, kanunsuzluk ve keyfi yönetim anlayışı topluma kanıksatılmaya zorlanıyor. Bu gidiş kabul edilemez.” dedi. DSP Lideri konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dünya yeni ve büyük bir paylaşım savaşının içinde çırpınmaya devam ediyor.

Silah ve ilaç tekelleri de tatminsiz duygularının esaretinde insanlığın ve doğal yaşamın yok olmasına aldırmaksızın yeni stratejileri hayata geçirmektedir.

Ülkemizde, 16 Nisan Referandumu sonrası egemen sistemin koordinasyonunda gerçekleşen 24 Haziran seçimleriyle sistem değişikliği öncelikle devlet işleyişini sonrasında toplumsal yaşamın nirengi noktalarını alt üst etti.

Sistemsizlik, kanunsuzluk ve keyfi yönetim anlayışı topluma kanıksatılmaya zorlanıyor. Bu gidiş kabul edilemez.

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan yüz yıl sonra yeniden başa dönemez. Devlet mekanizmasının derin mecralarını elinde tutan kadroların gizli rekabeti Ergenekon/Fetö savaşı şeklinde şu yüzüne çıkmıştır.

Esasen aynı merkezin emir komutasında misyon yüklenenlerin, kadim Türk devletinin yok edilmesine kadar gidebilecek bir sürecin kasıtlı aktörü olmayacaklarına inanmak istiyoruz.

Demokratik Sol Partiyi ülke siyasetinden uzak tutma gayretinde olduğunu bildiğimiz bu yapıların bir gün gelecek yasalar önünde bunların hesabını da halka vereceklerini unutmamaları gerekir.

Ülke ekonomik ve siyasi açıdan hiç olmadığı düzeyde sıkıntılı günlerden geçmekte, üretim ekonomisi yerine rant ekonomisi tercihi ile her geçen gün daha da kötüye doğru yol almaktadır.

Mart/2019’da bir sandık daha halkın önüne konulacak. İnanıyorum ki milletimiz, iktidar partisiyle parlamentodaki beceriksiz muhalefeti de bir kenara bırakacaktır. Demokratik Sol Parti’nin halk için hakça çalışmalarına bir kez daha fırsat vereceğine inancım tamdır.

Bu inançla ve gayretlerimizle, önümüzdeki ilk genel seçimlerin güçlü temellerini atmış olacağız.”

Siyasi partiler arası ziyaretlerde misafirleri Genel Merkez’de Genel Sekreter Abbas DENİZ, PM Üyesi ve KAdın Kolları Genel Başkanı Ayda Nur GÜL SARICAOĞLU, PM Üyesi Yakup KALMUK ve Kocaeli İl Başkanı Halim DEDEOĞLU’dan oluşan heye ağırladı.

AK Parti, CHP, MHP, BBP ziyaretlerini Genel Başkan Yardımcısı Dilara TAMBOVA, PM Üyesi Nursel KIZILIRMAK ve PM Üyesi Ahmet ÇAKMAK, İYİ Parti, HDP, SP, DP, VP ziyaretlerini Genel Başkan Yardımcısı İbrahim YUMUŞAK, PM Üyesi ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Tuğçe TEKÇE, PM Üyesi Metin OKTAY’dan oluşan heyetler gerçekleştirdi.

DSP Genel Merkezinde sabah 09:00’da başlayan ziyaretlerde AK PARTİ heyetinde Ankara Milletvekili Nevzat CEYLAN, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Şerife POLAT, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Osman AĞZIKARA, CHP heyetinde Genel Başkan Yardımcısı  ve Ankara Milletvekili Bülent KUŞOĞLU, Ankara Milletvekili Ali Haydar HAKVERDİ, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma KÖSE, MHP heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Deniz DEPBOYLU, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih ÇETİNKAYA, MYK Üyesi Muhammed KOÇAK, İYİ PARTİ heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Hasan SEYMEN, Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU, GİK Üyesi Bircan AKYILDIZ, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Barış ÇALIŞKAN, HDP heyetinde Adana Milletvekili Kemal PEKÖZ, MYK Üyesi Emine KAYA, PM Üyesi Elif TORUN, SP heyetinde İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İSLAM, Genel Başkan Yardımcısı Birol AYDIN, Ankara İl Başkanı Fatih BEYAZIT, DP heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Ertan KÜÇÜKAY, YHD Başkanı Selami GENEL, GİK Üyesi Gürhan ERYOL,  BBP heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Ahmet YELİZ, MYK Üyesi Mahmut BURKANKULU, MYK Üyesi Erol KOÇOĞLU, Alperen Ocakları Başkan Yardımcısı Emre KARAKAŞ, VP heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan ENÇ, Öncü Kadın Temsilcisi Halise AKMAN, Öncü Gençlik Temsilcisi Aras Boran YILDIZ yer aldılar.

Sonraki Önceki
 AK Parti | 
CHP | 
MHP | 
 İYİ | 
 HDP | 
SP| 
 DP |
 BBP |
VP| 
Slide 3 | 
Sonraki Önceki

 

Check Also

AKSAKAL: “DSP Belediyeciliğini Halkımızla Buluşturacağız”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal, partili belediye başkanları ile DSP genel merkezinde …