DUYURULAR

AKSAKAL: “Ahlâksız Transfer Tekliflerine Başladılar!”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığına seçilen bazı DSP’li Başkanlara CHP cenahından transfer teklifleri yapılmaya başlandığını belirterek bir açıklama yaptı.

AKSAKAL şunları söyledi:

Hak, hukuk ve adalet kavramlarını sadece kendileri için mübah gören bir anlayışın bazı aktörleri “dün bir, bugün iki” yeni atraksiyonlarına başladılar bile.

Seçimlere DSP adayı olarak katılan ve seçilen bazı Belediye Başkanlarımıza CHP cenahından “ahlaksız” transfer teklifleri yapılmaya başlandığını ibretle takip ediyoruz.

Eskişehir/Mihalıççık ilçesinde ve Yozgat/Sorgun-Bahadın Beldesinde Belediye Başkanı seçilen arkadaşlarımıza yeniden CHP’ye geçmeleri konusunda teklifler yapıldığını bizzat Başkanlarımızın kendilerinden öğrenmiş bulunuyoruz.

Bu tür girişimler düpedüz siyasi ahlâksızlıktır!

Böyle tekliflerle gelen karakter malûlü kişiler bilmelidirler ki, ne Demokratik Sol Parti’den aday olarak seçimlere katılmış olanlar, ne de herhangi bir Demokratik Solcu kendisini satacak kadar karakter yoksunu değildir!

Emeğe saygıyı her alanda kendilerine ilke edinmiş olan DSP örgütleri de hakça olmayan böyle avantacı girişimlerin olası sonuçlarını saygıyla karşılamayacaktır.

Diğer Haberler

“Gündemi Kaybeden Her Şeyi Kaybedecektir!”

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, İstanbul İl Örgütü ile video konferans yoluyla bayramlaştı. Konuşmasına iyi bayramlar …