DUYURULAR

AKSAKAL: “ABD ZİYARETİ DERHAL ASKIYA ALINMALI”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL,  partisinin 31 Mart Yerel Seçimleri’nde kazandığı Antalya’nın Kemer Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kalabalık bir heyet eşliğinde Antalya’ya adeta çıkarma yapan AKSAKAL’a Genel Başkan Yardımcıları Murat ÖZBİLGE ve İbrahim YUMUŞAK ile Genel Başkan danışmanları Doc. Dr. Çetin GÖKSU ile Murat GÜZTOKLUSU eşlik etti.

Önder AKSAKAL’ı Kemer’de partisinin Antalya İl Başkanı Metin OKTAY ile Kemer’in DSP’li Belediye Başkanı Necati TOPALOĞLU karşıladı.

DSP’li Belediye başkanlarının ve Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu buluşmada, DSP’nin “Yerel Belediyeler Eşgüdüm Toplantısı” düzenlendi.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, yaptığı konuşmada gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi.

Ak Parti’nin 2011-2016 arasındaki Suriye politikasını sert sözlerle eleştiren AKSAKAL, Cumhurbaşkanı’nın ve hükümetin “stratejik derinlik” denilen ucube bir projenin bataklığına sürüklendiğini söyledi.

DSP liderinin gündeminde, ABD temsilciler Meclisi’nin aldığı Türkiye karşıtı kararlar da vardı.

ABD’yi soykırımlarla ve insanlık dışı yöntemlerle kurulmuş “dünkü devlet” olarak tanımlayan AKSAKAL, “Türk Milleti’ne sallanmaya kalkan hiçbir parmak sağlam kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım’da gerçekleştirmeyi planladığı ABD ziyaretini derhal askıya alması gerektiğini belirten AKSAKAL, “sözde Müttefikimiz ABD ile bütün ilişkilerimiz gözden geçirilmeli, üslerin statüsü ve NATO üyeliğimiz yeniden değerlendirilmelidir” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL ayrıca, PYD/YPG terör örgütleri ile DAEŞ terör örgütünün ABD tarafından güçlendirildiğini, aynı yapının mahsülü olduklarını; bu yapılara karşı verilen mücadelenin “uzaklaştırma” değil “yok etme” amacı taşıması gerektiğini vurguladı.

Türk milletinin yüksek ferasetiyle zorlukların üstesinden geleceğine olan inancını belirten AKSAKAL, “100 öncesinin hayalleriyle yaşayanlar, 100 yıl öncesinin akıbetine uğrayacaklar” dedi.

Bunun yanı sıra, DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Kemer’deki temasları kapsamında  genç sporcularla bir araya geldi.

Kumite 47 kiloda Karate Dünya şampiyonu olan Müşerref Özdemir ile görüşen AKSAKAL, kendisini kutlayarak hediye verdi.

DSP lideri, bütün Antalyalıları, partisinin 15 Aralık’ta düzenlecek büyük kurultayına davet etti.

Sonraki Önceki
Your Content
Your Content
Sonraki Önceki

 

 

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …