DUYURULAR

Aksakal: 31 Mart’a giderken kavga etmeyelim

Eskişehir seçim çalışmasına Yunusemre mahallesini ziyaret ederek başlayan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, belde esnafının sorunlarını dinledi. Aksakal, daha sonra beraberindeki heyet ile tasavvuf şairimiz Yunus Emre’nin türbesini ziyaret ederek fatiha okudu.

“31 Mart’ta sevginin kazanacağına inanıyoruz”

Türbe çıkışında Yunus Emre’nin ‘sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz’ sözünden alıntı yapan Aksakal, “Yunus Emrenin sevgi anlayışı bizim için büyük bir anlam taşıyor. Biz de parti olarak 31 Mart’ta sevginin kazanacağına inanıyoruz. 31 Mart’a giderken kavga etmeyelim sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz” ifadelerini kullandı.

“Güvercin çatısı altında birleşelim”

Yunus Emre Türbesini ziyaret ettikten sonra Mihalıççık’a geçen Aksakal, yöre halkı tarafından çoşkuyla karşılandı. Burada DSP seçim ofisini açan Aksakal şunları söyledi: “Demokrasi hepimiz için olması gereken ve saygı gösterilmesi gereken bir kavramdır. Biz, demokrasi anlayışı içerisinde bunların bütün oylarına talibiz. 31 martta burayı hep birlikte yöneteceğiz. Burası sıcak yuva burası güvercinin yuvası, barışın kardeşliğin yuvasıdır. Hepinizi bu kardeşlik çatısının altında bekliyoruz.”

“Çiftçi perişan halde, üretim yok”

Aksakal, “Milliyetçilik siyaseti yapan ile milliyetçiliği ayaklar altında alan parti ittifak kurdu. Keza Atatürk’ün değerlerini yok etmeye çalışan ve Atatürkçüyüz diyenler ittifak yaptı. Bu ittifakları anlamak da zorluk çekiyoruz. Bunlar ABD’nin büyük orta doğu projesine hizmet ediyorlar. Bu yüzden Ecevit’i iktidardan uzaklaştırdılar. BOB eş başkanıyız dediler. Çiftçinin durumundan kimsenin haberi yok. Çiftçi perişan halde üretim yok. Herşeyi dışarıdan almaya başladık. Kendi kendimize yetecek gücümüz varken ne hale getirildik. Eskiden esnaf birbirine selam verirdi. Birbirine çay ısmarlardı. Şimdi ise cebinde parası olmadığı ve çay parasını nasıl ödeyeceğim düşüncesine girdiği için birbirine selam vermiyor. 31 martta el ele kol kola girerek bu yönetime kötü gidişata son vereceğiz. Bir tane işsiz genç kardeşimizi bırakmadan sabah işimize rahat rahat gideceğiz. Herkesi 31 martta ak güvercinin kanatlarının altında birleştireceğiz. Çiftçi perişan halde üretim yok. Herşeyi dışarıdan almaya başladık. Kendi kendimize yetecek gücümüz varken ne hale getirildik.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …