DUYURULAR

DSP’den Milletvekillerine “YURTSEVER DURUŞ” Çağrısı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Parlamentoda bulunan AKPARTİ, CHP, HDP ve MHP Milletvekillerine birer mektup gönderdi.

DSP Lideri mektubunda Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun ve şartların tahlilini yaptıktan sonra, ülkede bir siyasi tıkanmışlık yaşandığını, bütün bu sorunların çözüm yerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu, milletin ve devletin, partisel ve bireysel geleceğimizden çok daha önemli olduğunu hatırlatarak, hiç bir kişi ya da kurumun kendisine kutsallık ya da sorgulanamazlık atfedemeyeceğini belirtti.

DSP Lideri AKSAKAL Milletvekillerine, halkın kaderini yeniden ele alması, makûs talihini yenebilmesi ve ulusal onurumuzun korunabilmesi için “Yurtsever bir duruş” çağrısı yaptığı mektubunda şu görüşlere yer verdi;

“Sayın Milletvekili,

Ülkemiz ve komşu coğrafyamız, IŞİD ve PKK eli ile yürütülen kirli bir savaşla yeniden tanzim edilmektedir.

Bu kirli savaşı yürütenler, bölgenin insanlarını Türk-Kürt,  Alevi-Sünni, Müslüman-Hristiyan diye ayrıştırmaya çalışmakta, kendi çıkarları için din veya millet farkı gözetmeksizin bölge ülkelerini hedef almaktadırlar.

Dinlere getirdikleri yorumlarla, küresel sömürüyü bir kader, başkalarının malına, canına, ırzına tecavüzü ise bir cihad yöntemi olarak pazarlamaya çalışmaktadırlar.

Uluslararası bir stratejinin eseri olan bu plan, ülkemiz üzerinde ilk önce ECEVİT gibi milliyetçi-demokrat bir devlet adamını bertaraf ederek başlatıldı. Ardından Yasama-Yürütme-Yargı sistemi ele geçirildi, beraberinde Üniversiteler, Medya ve Sermaye teslim alındı ve bugün dört yanımız sarılmış bir vaziyette, “dost”  bildiğimiz ülkelerin bile saldırısıyla karşı karşıyayız.

Bir siyasi tıkanmışlık döneminin tam da ortasındayız. İktidar partisi de, meclisteki muhalefet partileri de, doğrularıyla yanlışlarıyla bir şeyler yapmakta iseler de, bu yaptıkları çözüm değil sorun üretmekte, birbirlerinin yanlışlarını beslemekte, Türkiye’mizin kısır döngüsünü kırmasına gerekli katkıyı sağlayamamaktadır.

Ülkemizin ve bölgemizin planlanmış bu kötü gidişini ve parçalanmasını durdurabilecek tek güç TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ‘dir.  

DSP, vatanını ve milletini seven herkesin partisidir. Kendini değişen şartlara göre yenileyen, kadim bir Parti’nin Genel Başkanı dostunuz olarak size bazı hatırlatmalarda bulunmayı naçizane bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum.

Partilerimiz ve bireysel geleceğimiz çok değerlidir. Ancak milletimiz ve devletimiz hepsinden daha değerlidir. Düşmanlıklar üzerinden oy devşirmek belki kısa vadeli seçim başarıları getirebilir ancak bu dünyevi hareketler, uzun vadede gelecek nesillerimizin bize kin ve nefret duymasına sebep olur. Bu anlamda esasen “siyasal düşmanlık” bir ulusal güvenlik sorunu olarak da algılanmalıdır.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tekrar hatırlatırım. Hiçbir kişi ya da kurum Meclisin üstündeymiş gibi kendine kutsallık veya sorgulanamazlık atfedemez. O halde;

Ulusal birliğimize, toplumsal kardeşliğimize yönelik bu stratejiye ve gidişata destek verenleri, bu gaflet, dalalet ve hıyanet durumunu seyredenleri uyarmak için ne kadar daha beklenecektir?

Siz değerli Milletvekillerimizi, halkın kaderini yeniden ele alması, makûs talihini yenebilmesi, ulusal onurumuzun korunması için, gece başınızı yastığa koyduğunuzda beş dakika düşünmeye ve bu uğurda yurtsever bir duruş sergilemeye davet ediyorum. Saygılarımla.”

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …