DUYURULAR

DSP Lideri Önder Aksakal Genel Kurmay Başkanı Org. Hulisi Akar’a Taziye Mesajı Gönderdi

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Ankara ve Diyarbakır’da meydana gelen menfur terör saldırılarını kınayarak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a taziye mesajı yolladı.

Ankara’da dün akşam saatlerinde düzenlenen bombalı saldırı ile bugün Diyarbakır’da teröristlerce yola döşenen el yapımı bombalarla gerçekleştirilen hain saldırıları kınayan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihi boyunca bu tip saldırılara, kalkışmalara, ihanetlere uğramışsa da hepsinin üstesinden gelmesini bilmiştir” dedi.

Aksakal, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a gönderdiği mesajda, “Sayın Genelkurmay Başkanım; şanlı ve şerefli Türk ordusunun mensuplarını hedef alan bu alçakça saldırıyı lanetliyorum. Devletin tam da merkez üssünde yaşanan böyle bir menfur olay sonrasında sıradan yurttaşların yaşam güvencesinin tamamen ortadan kalktığını düşünmek bir vehim sayılmayacaktır. Devletin her türlü istihbarat birimlerini bertaraf ederek gerçekleştirilen eylemin esasen ‘devlete meydan okuma’ anlamına geldiği de mutlaka değerlendirilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihi boyunca bu tip saldırılara, kalkışmalara, ihanetlere uğramışsa da hepsinin üstesinden gelmesini bilmiştir. Dünkü menfur saldırıda ve bugün Diyarbakır’da yaşamını yitiren askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve metanet, milletimize ve Silahlı Kuvvetlerimize şahsınızda başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …