DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL: “Türkiye 1’den Büyüktür!

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Referandum çalışmaları kapsamında sürdürdüğü yurt gezilerine Adana’da devam etti. Adana’da coşkulu bir kalabalıkla karşılanan AKSAKAL, DSP İl Başkanlığında yaptığı basın toplantısında gündemi ve Anayasa Referandumu sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

DSP Genel Başkanı AKSAKAL’ın basın açıklaması şöyle:

“Saygıdeğer basın mensupları,

16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Referandumu çalışmaları kapsamında bugün de Adana ilimizi ziyaret ediyoruz.

Adana dendiğinde mertlik ve doğruluk, yurtseverlik ve milliyetçilik akla gelir.

Tarımsal üretimin en yoğun olduğu illerimizden birdir Adana.

Çukurova, pamuğuyla-mısırıyla, tahılıyla-fıstığıyla, narenciyesiyle-karpuzuyla, her türlü sebzesiyle-meyvesiyle kendi kendine yettiği gibi diğer illeri de besleyen bir tarım merkezidir.

Sanayi üretimi de bunların yanında ayrı bir önemli özelliğidir Adana’nın.

Değerli arkadaşlar,

Ülkemiz son 15 yılda gerek ekonomisi, gerekse siyasi yapısı itibariyle neredeyse bitirilme noktasına getirilmiştir.

Yüz yıl öncesi koşulların görüntüsünde bir Türkiye ile karşı karşıyayız bugün.

Bütün komşularıyla barışık bir ülke durumundan, tüm dünya ile kavgalı bir devlet haline getirildik.

Çağdaş medeniyetlerin yolundan çıkarılıp, kara Afrika’nın, Ortadoğu’nun karanlık dehlizlerine sürüklendik.

150 milyar dolar toplam borçla devrettiğimiz devleti bugün trilyon dolarlar seviyesinde bir batağın içine sürükleyen Ak Parti iktidarı, sıfır terörle teslim aldığı ülkeyi bir kan deryasına çevirmiştir.

Ordumuz ve askerimiz sonu belirsiz bir maceranın içine sürüklenmiş, devleti yönetenler kendi bölgemizdeki gerçek komşularımızla değil, müstakbel komşularla hareket eder olmuştur.

Emperyalizmin dümen suyuna teslim olmuş iktidar, sıfırı tüketmiş müflis tüccar misali olan biteni örtbas etmek için darbe dönemlerinin hikâyeleriyle ve hatta Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki şartlarda yapılanlarla milleti oyalama peşindedir.

Deniz bitmiştir. Gemi karaya oturmuştur.

80 yıllık kazanımları özelleştirme adı altında har vurup harman savuran iktidar sahipleri, şimdi de Türkiye Varlık Fonu adı altında devletin tüm varlığını ipotek etmekte ve geleceğimizi resmen karartmaktadır.

Milleti bu manzaradan uzak tutmak adına ortaya atılan Anayasa Değişikliği gündemi bunların sonunu 1 ay daha uzatır. 17 Nisan günü gerçekler gün gibi ortaya dökülür.

Kendileri de biliyorlar ki 16 Nisan akşamı sandıklardan çıkacak bu halkın iradesi bir şamar gibi patlayacaktır.

İşte bu korku, iktidar ve yandaşlarını acımasız ve saldırgan bir hale getirmiştir.

Bu tehlikeli bir gidiştir.

Biz bu filmi 12 Eylül darbesi öncesinde görmüştük.

Demokrasiyi ve eşitliği arayanlara karşı elleri muştalı, yüzleri maskeli, ağızları salyalı tetikçilerin saldırıları, nihayetinde toplumun da kamplaşmasına ve kardeşi kardeşe düşman olacak hale getirmişti.

Ak Parti’nin koltuk değneği olmuş, dilinden milliyetçiliği düşürmeyen, insanları da olmayan aklınca imalı bir şekilde tehdit eden ve bize göre Adana’lının yüzünü karartan Bahçeli gibi siyaset figüranları başrol oyuncularıyla birlikte bu emperyalist emellerin bataklığında yok olup gideceklerdir.

Demokratik Sol Parti olarak ulaşabildiğimiz her yerde vatanın nasıl peşkeş çekilmeye çalışıldığını, ülkenin bölünmez bütünlüğünün nasıl tehdit altına sokulduğunu, vatandaşın nasıl kimliksizleştirileceğini anlatacağız.

Ülkeye “sığınmacı” adı altında sokulup, sonra da “birinci sınıf vatandaş” muamelesi yapılanlar karşısında, bu toprakların gerçek sahiplerinin nasıl ayaklar altına alındığını anlatacağız.

Sabah akşam 15 Temmuz darbe girişiminin gölgesine sığınıp kendilerini bu işlerde günahsızmış gibi gösterenleri anlatacağız.

Referandumda evet çıkması için can atan sahte hayırcıları anlatacağız.

Kısacası hiçbir ihtiyaç yokken durduk yere devletin temel taşlarıyla oynayanların geçmişte PKK ve FETÖ terör örgütleri tarafından kandırıldıkları gibi şimdi de Bahçeli ve Perinçek ikilisinin tezgâhıyla aslında bir kez daha kandırılmakta olduklarını anlatacağız.

Değerli kardeşlerim, sevgili Adana’lılar;

17 Nisan sabahı Türkiye yeniden kurtuluşun ışıklarıyla, Cumhuriyetin aydınlığında insanca bir yaşamın ufkuna yelken açacaktır.

Buna inanıyoruz.

Yeri geldiğinde “dünya 5’den büyüktür” diyenler unutmamalıdır ki;

“Türkiye 1’den Büyüktür!”

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …