DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL Adana’da Konuştu: ECEVİT’in Talebeleriyiz!

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder AKSAKAL, DSP’nin 10. Olağan Kurultay çalışmaları çerçevesinde tüm Türkiye’yi dolaştıklarını belirterek , ülkemizin içine düşürüldüğü durumu, halkın karşı karşıya kaldığı ekonomik, siyasi ve hukuki sıkıntıları paylaşarak bildikleri  doğruları söylemeye devam edeceklerini söyledi. DSP İl Kongresine katılmak üzere Adana’ya giden ve partililerin coşkuyla karşıladıkları DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. AKSAKAL’ın basına yaptığı açıklama şöyle:

“Bunlar 14 yıl önce geldiklerinde zaten kendileri de açık açık söylemişlerdi;

‘Değişim ve dönüşümü gerçekleştireceğiz’ demişlerdi.

İktidara getiriliş sebepleri esasen buydu. Ortadoğu haritasında emperyal çıkarları için köklü bir değişiklik planlayan egemen sistem, kendilerine bu konuda direnen Bülent ECEVİT’i ve Demokratik Sol Parti’yi yönetimden düşürecek stratejiyi ortaya koymuş, yerine de işte bugün memleketin bu haline sebep olanları yani Akparti’nin işbaşına gelmesini sağlamıştı.

O günden bugüne halka söyledikleri ya da tebellüğ ettikleri bu görevlerini harfiyen yerine getiriyorlar. Neydi görevleri?

Adına B.O.P. denilen ve Ortadoğu’da 22 ülkenin sınırlarının yeniden çizileceği projenin eşbaşkanlığını yürütmek,

Köylerde üretimi kısıtlamak ve buralarda yaşayanları büyük kentlere göçe zorlamak,

Bilimsel ve çağdaşlık temelinde olması gereken eğitim sistemini din esaslı ve muhakemeden uzak yöntemlere dayalı hale getirmek.

Büyükşehir yasasında değişiklikler yaparak bölücü terör örgütünün  ve AB ülkelerinin istediği doğrultuda üniter yapımızın dağılmasını sağlamak vs.

Bu maddeleri çoğaltabiliriz.. ama sadece bunlar bile bir ülkenin uğrayabileceği felaketin boyutlarını göstermek adına yeter de artar bile.

Değerli basın mensupları,

Türkiye, bulunduğu coğrafyayı yedi düvele meydan okuyarak, her bir karışını şehit kanlarıyla sulayarak bugünlere geldi. Gelin görün ki ülkemiz yeniden emperyal iştahların salyalarıyla karşı karşıyadır.

Bir taraftan egemenliğimiz ve toprak bütünlüğümüz tehlike altına girmiş, diğer taraftan da devlet ve halk ekonomik bir bataklığın içerisinde deyimi yerindeyse can çekişiyor. Ekonomisi bitirilmiş, üretimi neredeyse sıfırlanmış, toplumsal bilinci ve eğitim sistemi çökertilmiş toplumlar, egemen devletlerin kölesi olmaktan kurtulamaz.

Buradan sayın Başbakan’a ve onun bir-kaç adım önünde ülkeyi bu badirelerle karşı karşıya getiren sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum. Artık DSP’ye kulak verin.. gittiğiniz yol yol değildir.

Bugüne kadar yaşanan basiretsiz yönetim tarzınız bugün ülkeyi bir savaş macerasının eşiğine kadar getirmiş görünüyor.

Dirayetli siyasetçiler, devletinin A planını, B planını, C planını savaş kapıya dayandığında değil, çok öncesinde hazırlamış ve uygulamaya koymuş olurlar. Ama bizimkiler maşallah ne başkalarının bölgemizde yaptıklarından, ne de içimizdeki hainlerin bunlarla işbirliğinden haberi var.

Bir Başbakan düşünün ki, çarpık ve fahiş yapılaşmanın toplumsal yaşam alanlarını nasıl yaşanamaz hale getirdiğinden yakınıyor, gezi amaçlı gittiği Ege’deki kendi adamıza pasaportuna Yunanistan kaşesi basılarak girebiliyor, devletin kılcal damarlarına çöreklenmiş dinci terör yapılanmasının darbe girişimini eşten-dosttan öğreniyor. Allah hepimizi bunların aymazlığından muhafaza eylesin.

Değerli basın mensupları,

Demokratik Sol Parti olarak milliyetçiliğimizi Atatürk’ten, halkçılığımızı Ecevit’ten, toplumsal değer yargılarımızı da vatanını ve milletini kendi çıkarlarından önce tutan ecdadımızdan, atalarımızdan öğrendik, bunları yaşatmaya da devam ediyoruz.

Türk milleti hiçbir devletin boyunduruğu altına girmez. Türk milleti, şehitlerinin kanlarıyla sulanmış bu toprakları üç-beş çapulcunun işbirliğine güvenenlere peşkeş çekemez ve Türk milleti her defasında olduğu gibi bu hesap içinde olanları geldikleri gibi göndereceğini tarihin sayfalarına altın harflerle yazmış asil bir millettir.

Bugün kendisine Milliyetçi payesi vermiş ve parlamentoda Hareketsiz duran siyasetçilere de tekrar hatırlatmak isteriz ki; ‘biz milliyetçiliği boş duvarlara değil, Ege’nin deniz yataklarına, Orta Anadolu’nun haşhaş tarlalarına, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazmışız!’ diyen bir liderin, ECEVİT’in talebeleriyiz.” dedi.

DSP Lideri AKSAKAL basın toplantısının ardından DSP İl Kongresi öncesinde, Mardin Mazıdağı’nda PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş İslam Akyüz’ün cenazesine katıldı.

Sonraki Önceki
Slide 1 | img_9744 
Slide 2 | img_9066 
Slide 3 | img_9777 
Slide 4 | sehit-cenazesi
Sonraki Önceki

 

Check Also

AKSAKAL: “Böyle Tedbirler Ancak Yeni Krizlerin Habercisi Olabilir.”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat ALBAYRAK tarafından kamuoyuna …