DUYURULAR

DSP Genel Sekreteri Abbas DENİZ, BÜLENT ECEVİT Parkı Açılışına Katıldı.

Çankaya Belediyesi tarafından yaptırılan ve Demokratik Sol Parti’nin kurucusu, BÜLENT ECEVİT’in adını taşıyan park bugün bir törenle açıldı.

Çankaya Belediyesi, Bülent Ecevit’in evinin de bulunduğu Oran Semtinde Bülent Ecevit Parkı’nı törenle açtı.

Törende konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bülent Ecevit adına bir park yapmak, onun adının sonsuza kadar yaşayacağı bir eseri açıyor olmak benim için büyük bir onurdur” dedi.

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği açılış törenine, Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanı sıra Rahşan Ecevit ve DSP Genel Sekreteri Abbas DENİZ ve çok sayıda ECEVİT seven yurttaşlar katıldı.

Bülent Ecevit’in siyasi hayatına da değinen Taşdelen, “Bülent Ecevit bizim düşünce hayatımızı oluşturan, sözde değil eylemde halkçılığı, milliyetçiliği hayata geçirmiş bir liderin adıdır.” dedi. Bülent Ecevit’in 12 Eylül’de yaşanan darbeye karşı direndiğini ve hapis yattığını da hatırlatan Taşdelen, “Ecevit 12 Mart askeri muhtırasına nasıl direndiyse, 12 Eylül’e de direnen, bu uğurda hapis yatan liderdir. Onun için Bülent Ecevit’in adını Çankaya’da bir parkımızda yaşatıyor olmak bizin için onurdur, çok büyük bir şereftir’ dedi.

Sonraki Önceki
Slide 1 | dsc_0214
Sonraki Önceki

 

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …