DUYURULAR

DSP Genel Merkezinde Bayramlaşma Yapıldı.

Kurban Bayramı sebebiyle DSP Genel Merkezinde Bayramlaşma yapıldı.

Siyasi Partilerin DSP Genel Merkezini ziyaretlerinde misafirleri DSP Genel Sekreteri Abbas DENİZ,PM Üyesi ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Tuğçe TEKÇE ile PM Üyesi Ömer GÜMÜŞDERE ağırladılar.

Saadet Partisini Dış İlişkiler Başkanı Hasan BİTMEZ ve Ankara İl Başkanı Başkanı Fatih BEYAZIT, Halkların Demokratik Partisini İzmir Milletvekili Müslüm DOĞAN, MYK Üyesi Ümmü Atiye EREN, PM Üyesi Orhan ÇELEBİ ve MDK Üyesi Yeliz YILDIRIM, Vatan Partisini Genel Başkan Yardımcısı Ali MERCAN, Adalet ve Kalkınma Partisini Ankara Milletvekili Murat ALPARSLAN, Kadın Kolları MYK Üyesi Emel ANAR ve Gençlik Kolları Başkanı Esme ÖZBAY, Büyük Birlik Partisini Genel Başkan Yardımcısı Ahmet YELİS, MYK Üyesi Ahmet Namık AKDOĞAN, MKYK Üyesi Ali KOLBAŞ ve MKYK Üyesi Cihan ÖKDEN, Demokrat Partiyi Genel Başkan Yardımcısı Hasan UYSAL, Teşkilat Başkan Yardımcısı Özkan GÜL ve GİK Üyesi Cahit KARAKUŞ, Cumhuriyet Halk Partisini Ankara Milletvekili Levent GÖK, Kadın Kolları Üyesi Seda GÜVENÇ ve Gençlik Kolları MYK Üyesi Kemal GÜNERİ, Milliyetçi Hareket Partisini Genel Başkan Yardımcısı Mehmet GÜNAL, MKÜ Mesut ÇELİK ve MYK Üyesi Mehmet Sami UZUN’un katılımlarıyla gerçekleşen kabullerde Türkiye ve Dünya’da yaşanan gelişmeler ile yakın gelecekteki seçimler üzerine görüş alışverişleri yapıldı.

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL ise partililerin ve yurttaşların ziyaretinde Kurban Bayramını kutladıktan sonra siyasetin uluslar arası boyutuna da değinerek Myanmar’da yaşanan insanlık dramını ve bu saldırıların temel amacının egemen sistemin dünyanın tamamını kontrol altına alama girişimi olarak değerlendirdi. AKSAKAL konuşmasında şunları söyledi:

“İslam âleminin önemli günlerinden bir olan bu Kurban Bayramında maalesef çok mutlu, çok huzurlu değiliz. Sadece biz değil tüm dünya insanlığı ciddi bir travma yaşıyor. Emperyalist sistem dünyanın bütününü kontrolü altına alabilmek için kurguladığı stratejiyi hayata geçirme çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Sadece Myanmar’da/Arakan’da değil kendi bölgemizde de bildiğiniz gibi 15 yıl önce başlattığı yapılanma projesini adım adım uyguluyor. Ülkemizin yönetim biçimini değiştirmek amacıyla 16 Nisan’da bir referandum gerçekleştirildi. Tam kanunsuzluk şekliyle sonuçlanan bu referandumun ardından altı ay içerisinde uyum yasaları çıkarılması gerekiyor ve bu süre 16 Ekim’de doluyor. Demek ki çok kısa bir zaman içine sıkıştırılarak bazı oldu-bittilerle karşılaşacağız. İktidar partisi yapılacak değişiklikler konusunda bugüne kadar olduğu gibi toplumun hiç bir kesimiyle paylaşmadan ve TBMM’de yapılan İç Tüzük değişikliği ile de bu kanunların fazlaca tartışılmasına olanak vermeden bunları öne sürecek. Ülkemiz iki partili bir yapıya evrilmek isteniyor.. bu bir siyasi soykırım anlamı taşır ki, buna hepimiz itiraz etmeliyiz.Toplumun bütün kesimlerini parlamentoya taşıyacak şekilde bir Seçim  Yasası düzenlenmeli, seçime katılan tüm partiler devlet yardımından eşit şekilde yararlandırılmalıdır. Bunun takipçisi olacağız.” dedi.

Diğer partilere Bayram ziyaretini ise DSP Genel Başkan Yardımcıları Dilara TAMBOVA , Murat ÖZBİLGE ve Uğur GÜREL ile PM Üyesi ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet AYDEMİR ve PM Üyesi Ahmet Olcay AKINCI gerçekleştirdiler.

 

Sonraki Önceki
Sonraki Önceki

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …