DUYURULAR

DSP Genel Başkanı ÖNDER AKSAKAL’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Cumhuriyet’in ilanının 93. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın mesajı şöyle:

“Türkiye tarihinin en önemli kilometre taşlarından biri olan 29 Ekim, Cumhuriyet’in ilanından sonraki dönemlerde “örselenmişliğin ve yok sayılmışlığın” en üst derecede hissettirildiği tahakkümü yaşamaktadır.

Cumhuriyet rejiminin yarattığı ekonomik, sosyal ve kültürel hiçbir yapı sağlam bırakılmadı.

Artık 93 yılın sonunda umutlarını yitirmiş, geleceğine olan inancı yok olmuş, yeniden “fakr-u zaruret” dönemine girmiş bir toplumla karşı karşıyayız.

Cumhuriyetin 80 yılda yaptıklarını 14 yılda yer ile yeksan eden, devleti tarihinde olmadığı kadar borç ve yolsuzluk batağına gömmüş bir yönetim yapısını koltuğunda pışpışlayan bir “kurucu irade” partisiyle de ülkenin kurtuluşa dair umutlarının yeşerebilme olanağı da kalmamıştır.

Terör örgütlerinin bir kanser gibi sardığı Türkiye devletini yöneten zihniyet, kendi yarattığı canavarla baş edebilmek için uğraşırken, diğer taraftan üniter yapımızı tehlike altına alan emperyal stratejilere teslim olmaktadır.

Ülkenin güneydoğusu, yeni bir kalkışmanın koşullarının test edildiği bölge olarak sürekli sıcak tutulmaktayken, devlet kendisini Beştepe Külliyesi’ne mevzilemiş, “kaderini bekler” durumdadır.

 Vakit geçmek üzeredir, yarın çok geç olabilir.

Sonucu bütün halkımız için bir faciaya dönüşme tehdidi altındaki bu günümüzde, Cumhuriyetimizin 93. Yılını kutlayabilecek duygu yoğunluğu ve arzu, devleti yönetenlerde olmadığı gibi halkta da hissedilir derecede yok edilmeye çalışılmaktadır.

Allah bu milleti yeniden bir Kurtuluş Savaşı yapmak ve yeniden bir Cumhuriyet kurmak zorunda bırakmasın.

Türk milleti geçmişine inançlı, milli değerlerine bağlı asil bir millettir.

Cumhuriyet Bayramı’nın bu topraklar üzerinde yaşayan ve bu devlete inanan tüm halkımıza kutlu olmasını dilerim.

 

Check Also

AKSAKAL: “Böyle Tedbirler Ancak Yeni Krizlerin Habercisi Olabilir.”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat ALBAYRAK tarafından kamuoyuna …