DUYURULAR

DSP Genel Başkanı ÖNDER AKSAKAL, Demokratik Sol Parti’nin 32. Kuruluş Yıldönümü İçin Bir Mesaj Yayınladı.

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Demokratik Sol Partinin 32. Kuruluş Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

AKSAKAL’ın mesajı şöyle:

“Değerli yurttaşlarım, sevgili Demokratik Sol Partili arkadaşlarım,

37 yıl öncesi koşullarının Türkiye’yi getirdiği noktada Bülent ECEVİT, Demokratik Sol Parti’yi kurma kararı almıştı. 12 Eylül darbecilerinin uyguladığı siyasi yasaklar olmasına rağmen onların icazetine ihtiyaç duymadan, tamamen halkın gerçek temsilcileriyle 32 yıl önce bugün kuruldu DSP!

Esasen bugün, Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlığa, demokratik, laik, sosyal hukuk devletine olan inancının tüm dünyaya haykırıldığı gündür.

Kurulduğu günden bu yana hedefi, Türk ulusunu ve Türkiye Cumhuriyetini dünya devletleri ve milletleri arasında en üst noktaya taşımak olan Demokratik Sol Parti, bu inancı ve ideali doğrultusunda üç kez devleti yönetmiş ve halkın çıkarları doğrultusunda görev yapmıştır.

Mevcut parlamentoda yer almıyor olsa da, bugün aynı duygu ve inançla çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemizin vatanı ve milleti ile bir bütün olarak sosyal refahı ve çağdaş medeniyetler seviyesine erişmesi yolunda Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup geliştirilerek daha ileri seviyelere çıkarılması vazgeçilmez ülkümüzdür.

Demokratik Solcular, ECEVİT felsefesinin yılmaz savunucuları, ATATÜRK ilkelerinin ve devrimlerinin bekçisi olan bizler, yaşamımız elverdiği sürece gelecek nesillerimize bu inancımızı aktaracak ve Demokratik Sol Parti’nin, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ayakta kalması için çalışacağımıza ve DSP’yi yeniden Yerel Yönetimlere ve Büyük Millet Meclisine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Partimizin kuruluş yıldönümünü kutlarken, kurucumuz ve kuramcımız BÜLENT ECEVİT’i bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Vatanın birliği ve bütünlüğü için yaşamını feda etmiş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize sağlıklı yaşam diliyorum.

Ne mutlu Türküm diyene, ne mutlu Demokratik Sol Partiliyim diyene!”

 

 

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …