DUYURULAR

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL Bursa’da..

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL 06 Mayıs 2016 Cuma günü DSP Bursa Örgütünün hazırladığı program çerçevesinde çeşitli köy ve mahallelerde yurttaşlarla birlikte olmak üzere Bursa’ya gitti.

İnegöl’de girişinde İl Başkanı Cahit Akıncı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte DSP Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Kul, Murat Özbilge’nin de aralarında bulunduğu partililerce karşılanan AKSAKAL konvoy eşliğinde Söylemez köyüne hareket etti.

14 yıllık AKP iktidarının ülkeyi ne hale getirdiğini, parlamentodaki muhalefet partilerinin ise kendi dertleriyle uğraşmaktan asli görevlerini yapmadıklarını, bu badirelerden kurtulabilmek için DSP’nin mutlaka Meclise girmesi gerektiğini yurttaşlarla paylaşmak üzere yola çıkan DSP lideri AKSAKAL ilk olarak Söylemez Köyünde halkla buluştu.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL köy kahvesinde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada; “Cumhuriyet tarihi boyunca görmediğimiz olaylar yaşıyoruz. Her gün şehitler geliyor, insanlar ve devlet gırtlağına kadar borç batağına sokuldu. Borcu olmayan tek bir vatandaş neredeyse yok. Köyleri ve üreticileri bilinçli bir şekilde yok ettiler. Ürününü değerinde satamayan çiftçi tarlasını traktörünü satıp şehirlerde yaşam mücadelesi veriyor. Sizler buna müstehak değilsiniz.” dedi.

Devleti sıfır terör ve toplam 150 milyar dolar borçla ECEVİT’ten devralan AKP’nin, terörü tümüyle azdırdığını, çözüm süreci adı altında ülkenin bölünmesi sürecini başlattığını, nereden geldiği belli olmayan finansmanla ekonomiyi idare etmeye çalıştığını ancak, devletin toplam borcunun da 500 milyar dolarlara dayandığını söyleyen AKSAKAL konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Artık gemi karaya oturdu. İçine düşürüldüğümüz bu bataktan ancak DSP ile, ECEVİT politikaları ile, dürüst, yurtsever, çalışkan DSP kadrolarıyla çıkabiliriz. DSP bunu geçmişte ispatlamış bir partidir. Programı ve görev yaptığı dönemlerdeki başarısı bunun teminatıdır. Artık susmayın.. haksızlıklara ve hukuksuzluklara sessiz kalmayın. Bir el verin yeter, iktidar sözüm olsun! dedi.

Yenişehir ilçe örgütünü de ziyaret eden AKSAKAL kalabalık bir partili tarafından coşkuyla karşılandı.

AKSAKAL Yenişehir DSP İlçe binasında yaptığı basın açıklamasında ise şunları söyledi. “Demokratik Sol Parti sahaya inmiştir. Yurttaşlarıyla, halkıyla buluşmaktadır. Olan biteni halkımıza anlatmak bizim görevimizdir. Son ondört yılda parlamentoda DSP’nin bulunmamasının Türkiye’ye neler kaybettirdiğini, toplumun nereden nereye getirildiğini köy köy, mahalle mahalle, tarla tarla gezerek anlatacağız. Yeniden üretim ekonomisine geçiş, devletin kaynaklarının doğru kullanılmasının sağlanması ve takibi, başta gerçek adaletin tecellisi, hırsızlığın-yolsuzluğun-arsızlığın-haksızlığın-yalanın-talanın olmadığı bir yönetimin iş başında olmasıyla bu badireden kurtulacağız. Atatürk’ün milliyetçiliğini, Ecevit’in dürüstlüğünü, DSP’lilerin yutseverliğini harman edeceğiz. Kimliğimizle, kişiliğimizle, inançlarımızla, kardeşliğimizle, bizi Ulus yapan milli özelliklerimizle, ülkemizi yeniden dünya milletleri arasında hak ettiği saygın noktaya taşıyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Köy ve mahalle ziyaretlerinin yanı sıra Kestel’de bulunan Hacı Bektaş Derneğini de ziyaret eden AKSAKAL, daha sonra DSP İl Başkanlığına gitti. DSP İl Örgütünce hazırlanan Birlik, Beraberlik ve Dayanışma gecesine katılan Önder AKSAKAL, gazetecilerin sorusu üzerine, 5 ay önce seçilerek 64. Cumhuriyet Hükümetini kuran ve “kendi iradesinin dışında” bir gerekçeyle görevinden ayrılmak durumunda kalan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “helallik” istemesini eleştirerek, “bunca acı ve gözyaşının yaşandığı, her gün şehitlerin geldiği, halkın gırtlağına kadar borç batağına sürüklendiği bu günleri yaratan bir Başbakan’a biz DSP’liler olarak hakkımızı helal etmiyoruz dedi.

Yemekte yaptığı konuşmada da,  44 yıl önce Tam bağımsız Türkiye idealini gerçekleştirmek için mücadele veren ve o dönem idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı rahmet ve minnetle andığını, aynı ideal doğrultusunda Demokratik Sol Partililer olarak yılmadan yorulmadan çalışacaklarını belirttikten sonra tüm kadınlarımızın Anneler Gününü de kutlayan DSP Genel Başkanı AKSAKAL, “ülkeyi bu sıkıntılardan kurtarmamız için hepimizin sırt sırta vermesi, omuz omuza mücadele etmesi gerekir. Bugün burada bulunan tüm partililerimize bu inancı hayat geçirmek üzere bir arada bulunmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’a bu ziyaretinde Genel Sekreter Abbas DENİZ, Genel Başkan Yardımcıları Erdinç ÖZDİL ve Hasan UĞURTÜRK eşlik ettiler.

Sonraki Önceki
Slide 1 | hoşgeldiniz 

 

Slide 2 | karşılama-2 
Slide 3 |köy-1
Slide 4 | köy-2 
Slide 5 | köy-4 
Slide 6 | köy-5 
Slide 7 | köy-8 
Slide 8 | köy-6 
Slide 9 | köy-7 
Slide 10 | köy-9 
Slide 11 | köy-10 
Slide 12 | yemek-1 
Slide 13 | yemek-2 
Sonraki Önceki

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …