DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan 30 AĞUSTOS Mesajı.

Türk Milleti tarih yazmış bir millettir.

Dünya’nın en önemli jeopolitik konumundaki coğrafyasında yer alan Türkiye, elbette binlerce yıl öncesinde de yaşanmış kavgaların “makul” gerekçesini reddetmeyecektir.

Üç tarafı denizlerle çevrili, her karışı verimli, her noktası dünyaya hükmedecek kadar önemli Türkiye toprakları, geçmişte nasıl iştah kabartmışsa bundan sonra da kabartmaya devam edecektir.

“Makul” olan, başka devletlerin gözlerinin güzel yurdumuzun üstüne olmasıdır.

Ama “Makul” olmak, “Haklı” olmak anlamına gelemez!

Bu topraklar binlerce yıl öncesinden bu yana Türklerin yurdudur, hiç kimse bu toprakları 1071 tarihine sıkıştıramaz.

Onun içindir ki, bu toprakların son sınırlarına ağzının suyunu akıtanlara en iyi cevabı yine kadim kültürüyle ve geçmişiyle Türk Halkı vermiştir.

Bu topraklara bugün olduğu gibi, işbaşındaki basiretsiz yöneticiler eliyle geçmişte de sahip olmaya çalışan egemen güçler, başında büyük Kumandan Mustafa Kemal’in olduğu Ordu ve Türk Halkıyla beraber verdiği mücadele sonucunda Ege’nin mavi sularına gömülerek bertaraf edilmişti.

Türk Ordusu’nun başında Mustafa Kemal, İzmir’de Hasan Tahsin, Manisa’da Demirci Mehmet Efe, Aydın’da Yörük Ali Efe.. Erzurum’da Nene Hatun.. Maraş’ta Sütçü İmam ve daha niceleriyle gerçek bir Kurtuluş Savaşı veren bu Millet, dünya halklarına örnek olmuştur.

Bugün aynı düşüncede olan çevreler çok iyi bilmelidir ki, Türkiye kolay lokma değildir, Türk Halkı “zannettiğiniz gibi değildir!”

30 Ağustos, yurdun dört bir yanına çöreklenmiş düşman güçlerinin vatan topraklarından süpürüldüğü, Halkın maküs talihini yendiği Zafer Günüdür!

Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, bu zafer “ilelebet” kutlanacak, teröristten, eşkıyadan, meczuptan korkanlar olsa da Demokratik Solcular ve Atatürkçüler bu bayramı sonsuza kadar kutlayacaklardır.

Ne mutlu Türküm diyene!

Check Also

AKSAKAL: “Böyle Tedbirler Ancak Yeni Krizlerin Habercisi Olabilir.”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat ALBAYRAK tarafından kamuoyuna …