DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, Tüketici Hakları Derneği Yöneticilerini Kabul Etti.

Tüketici Hakları Derneği Çankaya Şubesi Başkanı Şirzat MUGAN ve beraberinde eşlik eden dernek yöneticileri ile, DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ı Genel Merkezdeki makamında ziyaret etti.

THD Çankaya Şube Başkanı Şirzat MUGAN konuşmasında seçildiği yeni görevi dolayısıyla DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ı tebrik ettikten sonra, ülkemiz siyasetinde yaşananların kendilerini ciddi endişelere sevk ettiğini, laik, demokratik Cumhuriyet’ten yana, Atatürk ilkelerini benimsemiş partilerin varlığının önemine değinerek başarılar diledi. Derneklerinin amaç ve faaliyetleri konusunda da bilgiler veren MUGAN konuşmasında, Türkiye’de tüketicilerin haklarının yerleştirilmesi ve yaygınlaştırılması ile tüketicinin korunması konusunda çalışmalar yapmak üzere kurulmuş olan Tüketici Hakları Derneği’nin, bağımsız ve etkili bir tüketici hareketi yaratılarak haklarını bilen, arayan, savunan bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturma gayretinde olduğunu belirterek siyasi partilerin de programları çerçevesinde bu çalışmalarına destek vermeleri gerektiğini söyledi.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra şunları söyledi: “Ülkemizdeki hakim sistem öncelikle bireylerin şahsi menfaatlerini gözeteceği bir kişilik yapısının oluşmasına zemin hazırlamıştır. Toplumun hak arayışına dair beklentileri kitlesel değil, kişisel düzeyde seyretmektedir. Asıl bunun düzeltilmesi lazımdır, aksi taktirde toplumsal hak arayışı sadece sizler gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının omuzlarında kalmakta ve ağır-aksak ilerlemektedir. Hep birlikte, herkesin sorgulama ve muhakeme yeteneğini geliştirecek şekilde eğitilmesi, yasal haklarını bilecek seviyeye getirilmesi için çalışmalıyız. Bunun için de parlamentoda güçlü bir halk temsili sağlanabilmelidir.” dedi.

Bu ziyarette DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL’a, Genel Sekreter Abbas DENİZ eşlik etti.

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …