DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL : “ÖNCE ADALET !”

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Kurban Bayramı nedeniyle DSP Genel Merkezinde partililerle ve vatandaşlarla bayramlaştı.

AKSAKAL bayramlaşmada “ Bugün manevi değerlerimizin daha da güçlendiği, islâm inancındaki insanlığın önemli günlerinden birini yaşıyoruz. Ben öncelikle vatanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti  için canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri ile görevlerinin başındaki kahraman güvenlik güçlerimizin Kurban Bayramlarını kutluyorum, şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” diyerek yaptığı konuşmada, siyasetin; özünde ekonomi politikaların tartışıldığı, bu politikaların uygulanması ve halka yansıtılmasında zorunlu ve gerekli olan sosyal politikalarla da desteklendiği bir işlev olduğunu belirterek “Vatan sayılmış topraklar üzerinde yaşayan insanları, adına Devlet denilen bir mekanizma ile yönetiyorsanız, bu yapı her bir yurttaşa eşit mesafede ve adil olmak zorundadır. Aksi halde ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’ derseniz bunun adı da devlet değil Kabile olur. Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir emperyalist işgale karşı direnen toplum kesimlerinin canı pahasına koruduğu topraklar üzerinde kurulmuş, kendisini de kul olmaktan çıkarıp birey kimliğine kavuşturmuş yurttaşların devletidir ve birilerinin zannettiğinin aksine piyangodan çıkmamıştır! Ama ne acıdır ki Türkiye hızla bir bilinmeze doğru sürükleniyor. Yasaları geçtik, artık Anayasa bile ayaklar altına alınmış durumda. DSP olarak geçmişte bizim tanımladığımız durumu bugün devletin başındakiler aynı cümlelerle tanımlıyor. Yine tekrarlıyoruz evet.. at izi it izine karışmıştır!dedi.

“Bu kaostan, bu cendereden ancak DSP ile çıkılabilir, siyasetin önündeki tüm engellerin kaldırılması elzemdir.” diye konuşan AKSAKAL konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün mevcut parlamento yapısıyla çözüm üretilebilmesi olanağı kalmamıştır, toplumun ve ülkenin güvenliği ancak toplumsal güvenin tesisiyle mümkün olacaktır. Onun için biz ‘Önce Adalet!’ diyoruz. Devlet ‘devlet  gibi’ yönetilecekse ‘Adalet mülkün temelidir.’ kavramı mutlak surette hayata geçirilmelidir. Hukuk ve adalet herkese lazımdır. Sığınılacak en güvenli liman adalet limanıdır. Bunu hiç kimse unutmasın.” diyerek konuşmasını sürdüren AKSAKAL, önümüzdeki sürecin DSP’nin yeniden devletin yönetiminde söz sahibi olacağı bir dönem olacağını, halkın yoğun ilgi ve desteğinin her geçen gün arttığını belirterek Kurban Bayramının tüm ulusumuza kutlu olmasını diledi.

Check Also

AKSAKAL: “Böyle Tedbirler Ancak Yeni Krizlerin Habercisi Olabilir.”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat ALBAYRAK tarafından kamuoyuna …