DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL: “Doğan Görünümlü Murat 131”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL DSP Ordu İl Kongresinde konuştu.

AKSAKAL, ülkenin içine sürüklendiği bu günkü manzaranın artık katlanılamaz boyutlara ulaştığını, başta ekonomi olmak üzere gerek dış politikalarımızdaki yanlışlar, gerekse toplumsal yaşam ortamının dejenere edilmesi girişimleri ve parlamentonun asli misyonunu kaybetmesi, yakın zamanda bir büyük siyasi badireyle karşı karşıya kalacağımızı işaret ettiğini söyledi. AKSAKAL konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Demokratik Sol Parti 14 senedir meclisten ve toplumun gündeminden uzak tutuluyor. Ama sizler kararlı ve inançlı duruşunuzla akgüvercinli bayrağı hiç yere düşürmeden bu günlere taşıdınız. Sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bugünkü meclis yapısı artık ülke sorunlarına çözüm üretmekten uzak, edilgen ve günahkar bir içeriğe bürünmüştür. Türkiye bu meclise müstahak değildir.” dedi.

“Tüm bu olumsuzlukları, halkın dikkatinden uzak tutma gayretiyle bazı çıkışlar yapılıyor. İdam gibi, Lozan gibi, Başkanlık gibi sanal gündemlerle “cambaza bak” politikası uygulanıyor.” diyen AKSAKAL konuşmasına devamla;

“Bir başkanlık teranesidir gidiyor. Kendi meclis grubundan güvencesi olmayan sayın Başbakan baktı ki durum sıkıntılı, bu kez sayın Bahçeli’nin yardımına ihtiyaç duydu. O da her zaman olduğu son hızla imdada koştu ve aralarında ne konuştularsa.. “anlaştık” dedi. Sonra öğrendik ki ‘Cumhurbaşkanlığı’ adı altında ‘Başkanlık’ yetkileriyle donatılmış bir Anayasa değişikliği çalışmaları varmış. Yani bizim halkımızın anlayacağı tabirle söylemek gerekirse Doğan görünümlü Murat 131’ yapma peşindeler. Modifiye uzmanı bunlar, olayın özü budur.” dedi.

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …