DUYURULAR

DSP BAŞKANLIK KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI.

DSP Başkanlık Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu görüşmesinden sonra gelişen olayları değerlendirmek üzere Genel Başkan Önder AKSAKAL başkanlığında olağanüstü olarak toplandı.

DSP Başkanlık Kurulu değerlendirmeler sonunda aşağıdaki Başkanlık Bildirisinin paylaşılmasını kararlaştırdı.

Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın dün yapmış oldukları görüşme ve bu görüşme sonrası yaşanan gelişmelerden anlaşılmıştır ki, T.C. Hükümeti’nin bir vesayet altında olduğu tarihsel olarak ispatlanmıştır.

64.Cumhuriyet Hükümeti bugünden itibaren “Topal Ördek” konumuna düşürülmüştür.

Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir yöntemle,mevcut Anayasa’ya sadakat üzerine “yemin etmiş” Cumhurbaşkanı, siyasete doğrudan müdahalede bulunmuş, Anayasa hükümlerini yok sayarak bunu askıya almış, kısacası bir sivil darbe gerçekleştirmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi yapacağı ilk toplantıda bu önemli gelişmeyi gündeme alarak duruma el koymalıdır.

Başta muhalefet partilerine mensup milletvekilleri olmak üzere iktidar partisi mensubu Milletvekilleri de, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün belirttiği “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” idealini hayata geçirmelidir.

Demokratik Sol Parti bunun için üzerine düşen her türlü çalışmayı sürdürmeyi, gelişmeleri ve çözümün DSP iktidarında olduğu gerçeğini halkımızla paylaşmaya devam edecektir.

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …