DUYURULAR

Demokratik Sol Parti’nin 30. Kuruluş Yıldönümü Ankara İl Başkanlığı’nda Kutlandı

DSP Başkanlık Kurulu Üyeleri, Parti Meclisi Üyeleri ve çok sayıda partili DSP’nin 30. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle DSP’nin kurucusu eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in kabrini ziyaret etti.

Devlet Mezarlığı’ndaki ziyaretin ardından kutlama etkinlikleri kapsamında partililer Ankara İl Başkanlığı’nda bir araya geldi.

Ankara İl Başkanlığı’ndaki etkinlikte Ecevit Hükümetlerinde Devlet Bakanı, Milli Savunma Bakanı ve Adalet Bakanı olarak görev yapan DSP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, Ecevit’in siyaset hayatı boyunca çok çetin koşullarda görev yaptığını anlattı.

Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, Ecevit’in büyük bir devlet adamı olduğunu, her zaman halkla iç içe olduğunu, Türkiye’de siyasetin düzeyini yükselten kişi olduğunu söyledi.

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi ise, “Büyük lider Ecevit zamanında ne söylediyse şuan hepsi gerçekleşiyor. Ecevit’in çalışanlara verdiği bütün haklar alına alına bitirilemedi. Çalışanlar çaresiz, savunmasız ve sahipsiz. Ecevit’in onurlu bir şekilde barış içerisinde yürüttüğü dış politika terk edildi, bütün komşularımızla kavgalı olduk, savaşın eşiğine geldik. Ecevit, 2002 yılında biz iktidardan gidersek ya dinciler, ya da teröristler iktidara gelir demişti. Aynen dediğiniz gibi oldu. İkisi birden iktidara geldi. Temel hak ve özgürlükler yok edildi. Hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına Ecevit’in verdiği değer ortadan kaldırıldı.” dedi.

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …